Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Посол оцінив можливість сценарію агресії Росії проти країн Балтії

Оригинал взят у znaypravduukr_7 в Посол оцінив можливість сценарію агресії Росії проти країн БалтіїРосійські літаки регулярно курсують поблизу кордонів Латвії / flickr.com/photos/bubbahop

Про це в інтерв'ю LB.ua заявив посол України в Латвії Євген Перебийніс. "Російські літаки регулярно курсують поблизу кордонів Латвії, кораблі постійно знаходяться у виключній економічній зоні. І це не може не хвилювати Латвію. Вони до цього ставляться дуже серйозно", - розповів він. Також, продовжив посол, на Варшавському саміті НАТО в липні було прийнято рішення про розміщення в Латвії, як і в інших балтійських країнах, натовських контингентів.

"Ці контингенти чисельно не дуже великі - лише тисяча військовослужбовців в кожній балтійській країні. Звичайно ж, вони навряд чи можуть слугувати якимось серйозним щитом від Росії в разі, якщо вона вирішить піти на відкриту агресію. Але це є для Росії серйозним стримуючим фактором - одна справа розв`язати агресію лише проти невелкої армії Латвії, а інша - проти країни, де стоять ще й війська США, Канади, Великобританії, ФРН. Це зовсім інший рівень ризику для Москви", - підсумував Перебийніс.

Також він зазначив, що у Латвії фактор російського впливу надзвичайно потужний."Наприклад, всім відомо про Латгалію, регіон в на сході Латвії, поряд з російським кордоном, де переважну частину мешканців становлять росіяни. Коли експерти розглядають можливі сценарії гібридної війни Росії проти Латвії, то Латгалія в них фігурує в першу чергу. Ситуацію в Латгалії часто порівнюють з Кримом", - розповів посол.

Раніше колишній посол України в Білорусі Роман Безсмертний заявив, що у Кремля вже заготовлений план , згідно з яким Білорусь буде ділитися так само, як Україна: Вітебськ і Мінськ - це схід, Брест і Гродно - захід.

Детільніше тут
Tags: défence, empire du mal, lettonie, nato
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments