Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Prezydent podpisał nowelę ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii – poinformowała kancelaria prezydenta.Regulacja zamiast dziś, wejdzie w życie 1 lipca 2016 roku. Nowela oznacza odroczenie tych przepisów o Odnawialnych Źródłach Energii, które dotyczą najważniejszej części ustawy.

Chodzi m. in. o uruchomienie systemu aukcyjnego, który ma zastąpić dotychczasowy system wsparcia energii odnawialnej – tzw. zielone certyfikaty.

Nowela opóźnia także wprowadzenie mechanizmów wspierających wytwarzanie energii elektrycznej w mikroinstalacjach o mocy od 3 kW do 10 kW.

Jan Szyszko, minister środowiska pozytywnie ocenia decyzję prezydenta.

– Ta decyzja pana Prezydenta jest bardzo słuszna, ponieważ do tych zmian należy się przygotować. Wszystkie podmioty gospodarcze powinny być gotowe, aby to wprowadzić w życie. Pół roku to wystarczający czas, aby mogło to zacząć funkcjonować – podkreślił minister Jan Szyszko.

Przyjęta w lutym ustawa jest kluczowa z punktu widzenia rozwoju rynku odnawialnych źródeł energii w Polsce. Cześć przepisów obowiązuje od maja, reszta wejdzie w życie 1 lipca.

http://www.radiomaryja.pl/informacje/prezydent-podpisal-nowele-ustawy-o-odnawialnych-zrodlach-energii/
Tags: pologne, protection de la nature, économie
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments