Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

У СБУ розповіли про деталі затримання терористки з вибухівкою

Оригинал взят у nato_tak в У СБУ розповіли про деталі затримання терористки з вибухівкою

Радник голови Служби безпеки України Маркіян Лубківський повідомив про деталі операції по затриманню терористки з Луганська Анастасії Коваленко.

"Операція відбулася 17 числа, коли терористку було затримано силами контррозвідки СБУ", - розповів він в ефірі Еспресо.TV.

За словами Лубківського, контррозвідники, які багато чого бачили у своєму житті, були шоковані тим задумом, який виношувався і самою терористкою і її московськими кураторами.

"В нас є абсолютно чіткі докази, що ця операція по розміщенню цього вибухового пристрою у еквіваленті три кілограми тротилу, керувалася так званим Костянтином, який є співробітником ГРУ Збройних сил РФ. Вдалося запобігти цьому теракту і не затьмарити ті свята, які українці сьогодні почали святкувати, але повірте, справді ситуація була напруженою, вона такою і залишається", - зазначив радник голови СБУ.

Маркіян Лубківський також повідомив, що страшний план по розміщенню вибухівки в торговому центрі напередодні свят, терористи виношували давно.

"Сам вибуховий пристрій був дуже професійно змонтований і створений по суті. Ми обговорювали це питання з фахівцями, які безпосередньо займалися її захопленням і розробкою плану по захопленню – все справді відбувалося доволі професійно. В останній момент, коли терористка втратила контакт із своїм ментором, вона почала хвилюватися, занервувала і почала швидко рухатися. Жінка, як правило, носить свою сумочку при собі, а не ховає в інший мішечок, вона намагалася сховати сумку, намагалася встановити чи за нею стежать. Таким чином в той момент, коли наші співробітники оцінили, що дії терористки можуть становити загрозу для людей, її було негайно схоплено", - сказав він.

Радник Наливайченка зазначив, що вказівки Анастасії Коваленко надавалися з Луганська.

"Вона декілька разів міняла телефон, декілька сім-карток. Вона знаходилися біля Будинку профспілок, потім почала рухатися по Городецького до театру Івана Франка, де її було схоплено", - розповів він.

У СБУ всі подібні випадки задокументовані. Пізніше вони стануть свідоцтвами для розгляду у міжнародних судах.

"Ми документуємо всі такі випадки. Це не перший випадок, коли нашими співвітчизниками, нажаль, керують ментори з-за кордону, а саме з Москви, з Російської Федерації. У нас є докази. Безумовно, що нині ми не зможемо схопити організатора злочину, яким є цей так званий Костянтин. Але у нас є вся інформація про це, вона задокументована і вона буде представлена і в суді, і для міжнародної спільноти, щоб досягти відповідних судових рішень", - наголосив Маркіян Лубківський.

Нагадаємо, контррозвідка СБУ 17 грудня запобігла теракту в центрі Києва. За даними СБУ, саморобний вибуховий пристрій був замаскований під жіночу сумку. В ній містилося вибухівки потужністю 3 кг в тротиловому еквіваленті. Вибуховий пристрій знешкодили на території СБУ.

Еспресо.TV
Tags: empire du mal, occupation par les russes, ukraine
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments