Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Росію спіймали на постачанні зброї міжнародному терористичному угрупуванню “Боко Харам”

image

У Кремлі запевняють, що їх неправильно зрозуміли.

Російський великовантажний літак Ан-124 “Руслан” з бортовим номером RA-82038, змушений сісти в нігерійському аеропорту Кано, поставив МЗС РФ у вкрай незручне становище. Як з’ясувалося при огляді, борт, який приземлився в Нігерії через те, що аеропорт призначення в столиці Чаду Нджамені виявився закритий, був буквально нашпигований зброєю. Як повідомляє місцеве видання Nigerian Tribune, вона, швидше за все, призначалася сумно відомому кривавому терористичнму угрупованню “Боко Харам”. Супроводжували значний арсенал 18 громадян Російської Федерації, також виявлені на борту.

Цікаво, що російське посольство в Нігерії відразу ж з обуренням спростувало приналежність затриманого повітряного судна своїй країні. Пізніше, коли російських дипломатів приперли до стінки доказами (російський реєстраційний номер літака і вантажна відомість, оформлена російським ВАТ “224-й льотний загін”), вони визнали, що літак все ж належить РФ. Нарешті, прес-секретар посольства Росії в Нігерії Артем Романов визнав і факт перебування на його борту 18 російських громадян.

Офіційні версії події, поширювані російськими дипломатами, кілька разів панічно коректувалися. Наприклад, на даний момент чиновники МЗС Росії визнають, що літак і 18 супроводжуючих його осіб були російськими, проте стверджують, що смертоносний вантаж нібито належить французькій миротворчої місії в Чаді, яка всього лише уклала з російським експлуатантом літака договір на перевезення. До слова, в міжнародному авіаційному реєстрі офіційним експлуатантом військово-транспортного літака Ан-124 з реєстраційним номером значиться не міфічний ВАТ “224-й льотний загін”, а ВВС Російської Федерації.

Як повідомили журналістам митні служби Нігерії, на борту “Руслана” був один броньований джип, один двомісний вертоліт, а також величезна кількість бронежилетів, автоматів системи Калашникова та боєприпасів до них. Вже одне це ставить під величезне питання твердження МЗС Росії про приналежність вантажу: зрозуміло, що французькі миротворці мають сучасну європейську стрілецьку зброю, але ніяк не застарілі російські АК-74. Крім того, МЗС Франції так і не підтвердив приналежність зброї своїм миротворчим підрозділам.

Нагадаємо, це вже далеко не перший випадок, коли Росію буквально ловлять на місці злочину на постачання зброї міжнародним терористам. Так, зокрема, ізраїльськими військовими після розгрому одного з підрозділів терористичного угрупування ХАМАС кілька місяців тому були виявлені новітні протитанкові ракетні системи “Корнет” російського виробництва.

http://ukrmir.info/news/?items=3426
Tags: empire du mal, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 2 comments