Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

СБУ зірвала російські плани дестабілізувати ситуацію на Закарпатті

Оригинал взят у nato_tak в СБУ зірвала російські плани дестабілізувати ситуацію на Закарпатті

Співробітники СБУ викрили та зруйнували плани російських спецслужб розхитати ситуацію в Закарпатській області та втілити антиукраїнський сценарій створення так званої «Республіки Підкарпатська Русь».

СБУ викрила групу осіб, яка за завданням російських спецслужб готувала створення в регіоні чергової штучної «народної» республіки випробуваним Кремлем способом – шляхом примусової «федералізації» України.

Силовий сценарій передбачав захоплення місцевих органів державної влади, військових складів та інших стратегічних об’єктів диверсійно-підривними групами, котрі мали діяти під виглядом так званої «місцевої самооборони».

Під час обшуків оперативники СБУ вилучили документи російською мовою, які містили детальний опис антидержавних дій та диверсій для «створення напруженої ситуації в Закарпатті». У планах зловмисників були «акції залякування стосовно представників влади, спецслужб, політичних та ділових кіл» з визначеними конкретними датами, зокрема у листопаді ц.р.

Ватажок групи, як випливає з вилучених СБУ документів, уже намалював собі найвищий пост у так званій псевдореспубліці. Він же без зайвої скромності розробив кошторис реалізації плану насильницької зміни конституційного ладу у понад 9 мільйонів доларів США, які сподівався отримати від російських кураторів «проекту». Наразі цей громадянин України, якому СБУ оголосила підозру у скоєнні злочинів одразу за кількома статтями Кримінального кодексу України, втік і переховується на території РФ.

Слідчими УСБУ в Закарпатській області спільно з органами прокуратури розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.110 (державна зрада) та ч.1 ст.109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування триває.

Прес-центр СБ України
Tags: empire du mal, occupation par les russes, ukraine
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments