Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Сьогодні День Народження одного з славних синів Українського народу - Нестора Махна

Сьогодні День Народження одного з славних синів Українського народу - Нестора Махна, який через низку обставин не зміг добитись кращої долі українцям, а інколи і чинив розбрат, але став прикладом боротьби прийдешнім поколінням.

За горами, за долами
жде синів своїх давно
батько мудрий, батько славний,
батько добрий наш — Махно…

(селянська пісня часів громадянської війни)

Махно Нестор Іванович - (псевдонім батько Махно) (* 26 жовтня ( 7 листопада за новим стилем) 1888, с. Гуляйполе Олександрівського повіту Катеринославської губернії, Російська імперія (нині м. Гуляйполе Запорізької області, Україна) — † 25 липня (за іншими даними 6 червня) 1934, Париж, Франція) — керівник селянського повстанського руху 1918— 1921 років, українського козацького походження та православного віросповідання; анархіст(точніше анархічний комуніст), політв'язень, державний, військовий та політичний діяч, видатний тактик ведення партизанської війни.

Надання почесного звання «батько»
Про повагу до Нестора Івановича з боку його прибічників і навіть противників свідчить використання протягом багатьох десятиліть, навіть у спеціальній науковій літературі, по відношенню до нього стародавнього українського шанобливого звертання, широко поширеного у старі часи серед козаків і жителів степів - «батько».

Вживання цього звертання в старі часи свідчило про надзвичайну повагу до людини, майже рівну повазі до рідного батька, захисника, вчителя і спасителя. Обставини, в яких до Нестора Івановича вперше було вжито це звертання, самі по собі були досить незвичайні, в них вперше яскраво проявився талант Нестора як чудового командира, здатного врятувати своїх людей, в здавалось би безвихідній ситуації.

"Про одне лиш можу пошкодувати я, випускаючи цей нарис у світ: це те, що він виходить не на Україні і не українською мовою. Культурно український народ крок за кроком йде к повному визначенню своєї індивідуальної своєрідності і це важно. Но в тому, що я не могу видати свої записки на мові свого народа, вина не моя, а тих умов, в яких я знаходжусь."(с)

ФБ Дмитра Яроша
Tags: politique, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 2 comments