Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

To już pewne. USA zwiększą obecność militarną w Polsce„Oczekuje się, że ta trwała obecność zostanie zwiększona w bliskiej przyszłości o około 1000 członków dodatkowego personelu wojskowego Stanów Zjednoczonych” – czytamy w deklaracji podpisanej w Nowym Jorku przez prezydenta Polski Andrzeja Dudę i prezydenta Donalda Trumpa.

W dokumencie czytamy między innymi, że „ i Stany Zjednoczone uzgodniły lokalizacje dla planowanej zwiększonej obecności wojskowej Stanów Zjednoczonych. wyznaczono na siedzibę Wysuniętego Dowództwa Dywizyjnego oraz grupy wsparcia na teatrze Sił Lądowych Stanów Zjednoczonych.”

Z kolei „Drawsko Pomorskie wyznaczono na główną siedzibę Centrum Szkolenia Bojowego do wspólnego wykorzystania przez Siły Zbrojne Polski i Stanów Zjednoczonych”, zaś „-Strachowice wyznaczono na siedzibę bazy lotniczej załadunkowo-rozładunkowej Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych”.

„Łask wyznaczono na siedzibę eskadry zdalnie sterowanych statków powietrznych Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych.
wyznaczono na siedzibę lotniczej brygady bojowej, batalionu bojowego wsparcia logistycznego oraz obiektu sił specjalnych. Lubliniec wyznaczono na siedzibę kolejnego obiektu sił specjalnych.” – czytamy dalej.

Cała treść deklaracji tutaj.

Więcej informacji o spotkaniu w Nowym Jorku tutaj.

https://kresy24.pl/to-juz-pewne-usa-zwieksza-obecnosc-militarna-w-polsce/

Tags: défence, les etats-unis, nato, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments