Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Nowy rząd Ukrainy nie zmniejszy armiiMinister obrony Ukrainy, Andrij Zahorodniuk zapowiedział, że szeregi ukraińskiej armii nie zostaną odchudzone ale resort planuje reformy.

Zahorodniuk mówił o swoich planach w wywiadzie dla Radia Svoboda – ukraińskiej sekcji nadającego z Pragi, amerykańskiego Radia Wolna Europa. „Nie planujemy zmniejszenia składu WSU [Sił Zbrojnych Ukrainy]. Kwestia w tym, żeby te zasoby, które mamy zostały skierowane tam gdzie jest to potrzebne” – powiedział nowy minister obrony.

Minister chce „w pierwszej kolejności” skierować środki finansowe bezpośrednio do jednostek wojskowych biorących udział w operacjach bojowych. „I tę kwestię można rozwiązać tylko w sposób systemowy. Dlatego, że będzie konkretna strategia, będzie konkretny plan obrony, o którym mówimy” – stwierdził Zahorodniuk.

Minister nie wyklucza reform strukturalnych, ale najpierw chce „zrozumieć jaka jest nam potrzebna liczebność, gdzie i w jakiej strukturze”. Jak deklarował – „Powiemy, że oto zagrożenie, a oto nasz plan obrony, tu nam potrzeba tylu ludzi, tu nam potrzebne takie brygady, wtedy społeczeństwo i wszyscy zobaczą, że rzeczywiście jest zrozumienie, kiedy ono zostanie ukierunkowane w jaki sposób to będzie strukturyzowane” – zacytowała w niedzielę ukraińska agencja informacyjna UNIAN.

Czytaj także: Węgierskie media: Ukraińska armia siłą wcieliła do służby młodych Węgrów z Zakarpacia

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/nowy-rzad-ukrainy-nie-zmniejszy-armii/

Tags: défence, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments