Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Dowódca amerykańskich sił w Europie: mamy plan przerwania obrony przeciwlotniczej z Kaliningradu

Dowódca amerykańskich sił powietrznych w Europie: mamy plan przerwania obrony przeciwlotniczej z Kaliningradumają plan przebicia się przez rosyjską obronę powietrzną, zapewnia dowódca amerykańskich sił powietrznych w Europie, Jeffrey Lee Harrigyan, cytowany przez Breaking Defense. W przypadku agresji Federacji Rosyjskiej z obwodu kaliningradzkiego, reakcja USA będzie kompleksowa, szybka i skuteczna.

Zagrożenie ze strony wyrzutni rakiet dalekiego zasięgu z Kaliningradu zmusza siły powietrzne do opracowania nowej taktyki ataku wielodomenowego i obrony rozproszonej.

„Jeśli przyjdzie nam  tam iść i zniszczyć na przykład zintegrowany system obrony powietrznej Kaliningradu, nie ma wątpliwości, że mamy plan” – powiedział dowódca sił powietrznych USA w Europie, Jeffrey Lee Harrigyan.

Amerykański dowódca zapewnił, że wojska NATO cały czas pracują nad tymi planami i… „gdyby kiedykolwiek miały się one urzeczywistnić, bylibyśmy gotowi do realizacji”.

Szczegółów planu nie sprecyzował, ale dodał, że w przypadku rosyjskiej agresji z Kaliningradu reakcja USA będzie kompleksowa, szybka i skuteczna.

W marcu szef sztabu sił powietrznych USA David Goldfein powiedział, że USA przygotowuje nową koncepcję działań wojennych w odpowiedzi na groźbę konfliktu z Rosją, Chinami i innymi przeciwnikami. Według niego koncepcja przewiduje penetrację terytorium wroga na lądzie, w powietrzu i na morzu. Pomysł nowej strategii polega na uderzeniu w słabe punkty wroga, unikając starcia z mocnymi stronami.

„Jest to fundamentalna zmiana, zarówno pod względem kulturowym, jak i technicznym” — powiedział Goldfein, zauważając, że nowa strategia da amerykańskim wojskom „asymetryczną przewagę” nad wrogiem.

będą odgrywać wiodącą rolę.

„Wasza jest dziurawa jak ser szwajcarski. Wiemy, gdzie są te dziury, możemy z nich korzystać, przenikać przez nie i trzymać wasze obiekty na muszce” – powiedział.

https://kresy24.pl/dowodca-amerykanskich-sil-powietrznych-w-europie-mamy-plan-przerwania-obrony-przeciwlotniczej-z-kaliningradu/
Tags: défence, estonie, les etats-unis, lettonie, lituanie, nato, pologne
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments