Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Na Litwie uczniowie nie pójdą do szkoły z powodu upałówTegoroczne mogą się nieco wydłużyć dla uczniów szkół na Litwie. Tamtejszy minister oświaty po konsultacjach z ministrem zdrowia podjął decyzję, że na młode organizmy źle wpływają nie tylko mrozy, ale także upały.

Ministerstwo Oświaty, Nauki i Sportu zdecydowało, że jeśli temperatura powietrza wzrośnie do 30 stopni Celsjusza, a nie będzie w stanie zapewnić warunków do nauki w niższej temperaturze, lekcje będą mogli opuścić wszystkich klas. Dla tych, którzy zdecydują się jednak w takim dniu przyjść do szkoły, placówka będzie musiała zapewnić zajęcia. Pozostali otrzymają materiały do nauki za pośrednictwem strony internetowej szkoły lub internetowego dziennika.

Takie dni zostaną wliczone do ogólnej liczby dni nauki w roku szkolnym.

Ministerstwo zaleca także, aby podczas upałów nie organizować zajęć na zewnątrz. Zwraca uwagę na nadchodzące inauguracje roku szkolnego (1–2 września) i zaleca, aby w razie prawdopodobnych upałów zorganizować je w chłodniejszych, ocienionych miejscach na dziedzińcach szkół oraz zadbać o wodę dla uczestników.

Górna temperatury, po osiągnięciu której uczniowie mogą zostać zwolnieni z zajęć została ustalona po raz pierwszy. Do tej pory obowiązywało jedynie dolne ograniczenie, które wynosi -20 stopni Celsjusza dla uczniów klas 1–5 i -25 stopni dla klas 6–12.

https://kresy24.pl/na-litwie-uczniowie-nie-pojda-do-szkoly-z-powodu-upalow/

Tags: lituanie, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments