Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Warszawa: Ukrainiec zaatakował nożem PolkęSprawca ranił nożem swoją polską dziewczynę. Obywatelowi Ukrainy przedstawiono w prokuraturze zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa.

W ostatnią niedzielę około południa policyjny partol na warszawskiej Pradze dostał zgłoszenie, że w budynku przy ul. Malborskiej ktoś potrzebuje pomocy. Drzwi mieszkania policjantom otworzył nietrzeźwy mężczyzna. Funkcjonariusze znaleźli w łazience nieprzytomną kobietę z raną szyi. Została opatrzona przez ratowników i przewieziona do szpitala. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Do pracy niezwłocznie przystąpiła grupa dochodzeniowo-śledcza, zabezpieczając ślady w miejscu zdarzenia.

Obywatel Ukrainy trafił do policyjnej izby zatrzymań w komendzie przy ul. Jagiellońskiej. Badanie alkomatem ujawniło, że miał ponad 1,6 promila w wydychanym powietrzu. Śledczy sporządzili materiał dowodowy i razem z zatrzymanym przekazali go do prokuratury. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa 37-latki.

Według ustaleń mundurowych, prawdopodobnym motywem postępowania podejrzanego była zazdrość o kobietę, która chciała zakończyć z nim związek.

Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo 45-letniemu Ukraińcowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj także: Ukrainiec ranił siekierą 3 osoby w podwarszawskiej miejscowości

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/warszawa-ukrainiec-zaatakowal-nozem-polke/

Tags: politique, pologne, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments