Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Wiceszef MSZ: będzie cykl debat podsumowujących politykę zagraniczną

- Od 23 sierpnia w miastach wojewódzkich rozpocznie się cykl debat, podsumowujących polską politykę zagraniczną, prowadzoną w latach 2015-2019 - poinformował w Kielcach wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk.

Minister Jacek Czaputowicz (z prawej) wręczył nominację Piotrowi Wawrzykowi na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych
Minister Jacek Czaputowicz (z prawej) wręczył nominację Piotrowi Wawrzykowi na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych

- Ministerstwo Spraw Zagranicznych inauguruje w najbliższy piątek 23 sierpnia cykl debat regionalnych na temat polityki zagranicznej, prowadzonej najpierw przez rząd Beaty Szydło i teraz - Mateusza Morawieckiego. Takie debaty obędą się w każdym mieście wojewódzkim - powiedział Wawrzyk.

Debaty współorganizują Regionalne Ośrodki Debaty Międzynarodowej i lokalne instytucje. W każdym spotkaniu będzie uczestniczył przedstawiciel resortu spraw zagranicznych. Formuła debat zakłada możliwość zadawania pytań przez publiczność i dyskusję.

Pierwsza debata

Pierwsza debata z udziałem Wawrzyka, odbędzie się w Kielcach - w piątek o godz. 17. w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym. - Zapraszamy wszystkich - w tym wypadku mieszkańców Kielc i Kielecczyzny - do udziału w tej debacie - zachęcał wiceszef MSZ.

Wawrzyk był pytany o szczegóły zagadnień, jakie będą poruszane podczas spotkania.

- Wydaje się, że najważniejszym elementem jest uzyskanie bardzo dobrego wyniku w wyborach do Rady Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych. Będą również kwestie transatlantyckie i oczywiście europejskie - wskazał. - Także polityka wschodnia, bo w obecnej sytuacji nie da się tego tematu pominąć - zbyt wiele rzeczy się dzieje na wschód od nas. Są to kwestie dla nas zawsze bardzo ważne - dodał.

https://www.polskieradio.pl/399/7975/Artykul/2356161,Wiceszef-MSZ-bedzie-cykl-debat-podsumowujacych-polityke-zagraniczna

Tags: politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments