Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Symulacja zabójstwa abp. Marka Jędraszewskiego. Jest postępowanie prokuratury

W jednym z poznańskich klubów, podczas wyborów "Mr Gay Poland 2019", przebrany za kobietę mężczyzna "poderżnął gardło" kukle arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Zdarzenie zostało sfotografowane i opublikowane. Postępowanie z urzędu wszczęła w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Zdj. ilustracyjne

Jak podkreślił w rozmowie z IAR Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Michał Smętkowski - decyzję o wszczęciu postępowania podjęto po zapoznaniu się z treścią doniesień medialnych dot. sobotniego występu.

Na zdjęciach z wydarzenia jedna z drag queen Mariolkaa Rebell wystąpiła z "kukłą" z wizerunkiem abpa Marka Jędraszewskiego. W trakcie występu - jak podają lokalne media - miało dojść do "symulowania zabójstwa" metropolity krakowskiego, który w ostatnim czasie krytykował ideologię środowisk LGBT.

jedraszewski-1200-pap.jpg </span>
Piotr Duda: dziękuję za odważne i prawdziwe słowa oceniające ideologię LGBT+

Mariolkaa Rebell przeprosiła później za swój występ. "Chciałabym przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni charakterem mojego występu w sobotę dnia 10.08.2019 r. na Gali Mr. Gay Poland w klubie Punto Punto Club" - napisała w mediach społecznościowych.

"Manifestacja nienawiści"

Do zdarzenia odniósł się w środę Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

"Z przykrością przyjęliśmy informację o manifestacji nienawiści, jaka miała miejsce w jednym z poznańskich klubów" - napisał w oświadczeniu rzecznik KEP. Przypomniał, że podżeganie do nienawiści i aktów przemocy wobec jakiegokolwiek człowieka, niezależnie od jego pozycji w społeczeństwie, nie mieści się kanonach europejskiej cywilizacji. "W każdym wrażliwym człowieku budzi jedynie niesmak i oburzenie" - dodał.

Sprawą z urządu zajął się Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

brudzinski-1200-pap.jpg
J. Brudziński o występie drag queen: to walka z chrześcijaństwem

Ataki na arcybiskupa Marka Jędraszewskiego mają związek ze słowami wypowiedzianymi podczas homilii mszy św. w intencji Powstańców, odprawionej w Bazylice Mariackiej w ramach obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Drag queen Mariolkaa Rebell przeprasza. "Kukła była metaforą"

W kazaniu metropolita krakowski podkreślił, że z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska, na którą trzeba było długo czekać. - Czerwona zaraza na szczęście już nie chodzi po naszej ziemi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa - mówił arcybiskup Marek Jędraszewski.

W obronie hierarchy stanął m.in. episkopat Polski, naukowcy i wierni. Wyrazy poparcia przekazali biskupi czescy, słowaccy i węgierscy.

https://www.polskieradio.pl/5/1222/Artykul/2355712,Symulacja-zabojstwa-abp-Marka-Jedraszewskiego-Jest-postepowanie-prokuratury

Tags: incrédulité et blasphème, politique, pologne, église catholique
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments