Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Tajny protokół Litwy z Rosją Sowiecką. To swoją nikczemność próbuje przemilczeć Litwa?

Tajny protokół Litwy z Rosją Sowiecką. To swoją nikczemność próbuje przemilczeć Litwa? Dlatego Bitwa Warszawska jest tam ignorowana?

„Gdyby nie , zostałoby stolicą sowieckiej Litwy 20 lat wcześniej. Zatrzymanie kawalerii Tuchaczewskiego nad Wisłą, było sprawą wagi europejskiej. I muszą to zrozumieć”.

Znany litewski historyk Alfredas mówił w rozmowie z zw.lt, że na Litwie Bitwa Warszawska z 15 sierpnia 1920 r. nadal jest ignorowana i nadal wiele osób nie rozumie jej znaczenia dla losów Litwy i całej Europy. Litewski historyk niejednoznacznie ocenia również sowiecko-litewski, który został podpisany 12 lipca 1920 r. w Moskwie. Na mocy traktatu sowieci przekazali Wilno Litwinom. „Historyk Česlovas Laurinavičius znalazł dowody, że drugi punkt litewsko-sowieckiego traktatu miał tajną klauzulę, która nie była upubliczniona. Zgodnie z klauzulą, Litwa miała nie przeszkadzać sowietom, którzy szli by walczyć z Polską w przemaszerowaniu przez terytorium naszego kraju. W mojej opinii jest to fakt, który Litwa próbuje przemilczeć. Z tego co wiem, brytyjscy dyplomaci nie chcieli uwierzyć, że tak można postąpić. Bo z jednej strony Litwa deklaruje neutralność, a z drugiej podpisuje tajny protokół z Rosją Sowiecką” – podkreślił historyk.

POLECAMY WASZEJ UWADZE TEN ARTYKUŁ!

https://kresy24.pl/tajny-protokol-litwy-z-rosja-sowiecka-to-swoja-nikczemnosc-probuje-przemilczec-litwa-dlatego-bitwa-warszawska-jest-tam-ignorowana/

Tags: empire du mal, lituanie, occupation par les russes, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments