Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Z Warszawy wyruszył XIX Rajd Katyński [+foto]Około 80 motocyklistów wyruszyło w sobotę rano z Placu Piłsudskiego w Warszawie na XIX Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. – podała Polska Agencja Prasowa.

Motocykliści zmierzają do Katynia dwiema trasami. Zwyczajowa trasa nazwana „Semper Fidelis” wiedzie przez Ukrainę i Rosję, a powrót następuje przez Białoruś. Druga, o nazwie „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”, przebiega przez Litwę i Łotwę aż do Archangielska na północy Rosji. Uczestnicy akcji mają tam porządkować groby polskich zesłańców. Później grupa wyruszy w drogę powrotną i spotka się 24. sierpnia z pierwszą grupą na uroczystościach w Katyniu. Obie grupy odwiedzą po drodze miejsca związane z polską historią, w tym miejsca zbrodni komunistycznych i niemieckich.

Uczestnicy Rajdu zamierzają także spotykać się z Polakami żyjącymi na Wschodzie, dla których wiozą dary. „Co roku na nas czekają, wręcz uważają, że to +Polska do nich przyjeżdża+, kiedy kilkadziesiąt motocykli z biało-czerwonymi flagami przybywa do ich miejscowości. Zawsze jesteśmy bardzo dobrze przyjmowani, nigdy się nie spotkaliśmy z żadnym aktem wrogości” – powiedział Polskiej Agencji Prasowej wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński Michał Szeliga.W tym roku w Rajdzie bierze udział około 80 motocyklistów. Są to osoby w różnym wieku, różne są też motywacje ich wyjazdu. Niektórymi kieruje chęć poznania polskiej historii i miejsc z nią związanych, inni odwiedzają tereny, z których pochodzili ich przodkowie.

Zakończenie tegorocznego Rajdu Katyńskiego odbędzie się 1. września br. w Radzyminie.

CZYTAJ TAKŻE: Rajd Katyński zdobył Moskwę [VIDEO]

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/z-warszawy-wyruszyl-xix-rajd-katynski-foto/

Tags: 2ème guerre mondiale, empire du mal, kresy wshodnie, occupation par les russes, pologne, racisme et nazisme
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments