Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

MSZ Francji: USA nie wejdą do tzw. Formatu normandzkiegona razie nie rozważa możliwości rozszerzenia tzw. Formatu normandzkiego o Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Poinformowała o tym służba prasowa francuskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

„Francja zdecydowanie popiera rozwiązanie konfliktu i wdrożenie porozumień z Mińska, w szczególności w ramach Formatu normandzkiego, w którym aktywnie uczestniczy. Francja i prowadzą regularny dialog i ścisłe konsultacje ze specjalnym przedstawicielem dla Ukrainy Kurtem Volkerem” – czytamy w komunikacie francuskiego resortu dyplomacji.

Przypomnijmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr zaprosił prezydenta Rosji Władimira Putina do przeprowadzenia bezpośrednich rozmów w Mińsku z udziałem prezydenta USA Donalda Trumpa, premiera Wielkiej Brytanii, kanclerz Niemiec Angeli i prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Przedstawiciel Ukrainy w podgrupie politycznej podczas rozmów w Mińsku Roman zauważył, że uważa za rozsądne zaangażowanie USA, Wielkiej Brytanii i Chin do tzw. Formatu normandzkiego.

https://kresy24.pl/msz-francji-usa-nie-wejda-do-tzw-formatu-normandzkiego/

Tags: france, politique, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments