Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

W Krakowie odbędzie się wiec w obronie abp. Jędraszewskiego. Chodzi o słowa o „tęczowej zarazie”Jezuita ks. Dariusz Kowalczyk wzywa do udziału w sobotnim wiecu poparcia dla metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego, którego spotkała krytyka ze strony zwolenników ideologii LGBT za słowa o „tęczowej zarazie” – informuje TVP Info.

Ks. Kowalczyk opublikował swoje wezwanie na Twitterze jeszcze w poniedziałek. W związku z atakiem na abpa M. Jędraszewskiego PRZYBĄDŹMY w sobotę 10 VIII o godz. 15.00 pod Krakowską Kurię w miejsce spotkań z JPII. Prośmy Boga o siłę, by obronić Polskę przed „tęczową zarazą”. Okażmy arcybiskupowi nasze poparcie. Zawiadomcie znajomych, roześlijcie emaile – napisał duchowny.

Jak pisaliśmy, w homilii podczas Mszy Św. w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, metropolita krakowski abp. Marek Jędraszewski powiedział, że „czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa”. Według relacji portalu archidiecezji krakowskiej, słowa metropolity przyjęte zostały długimi brawami. Wzbudziły one jednak oburzenie działaczy LGBT, a także polityków lewicowych i liberalnych. Podobnie zareagowali też niektórzy dziennikarze i komentatorzy centroprawicowi o konserwatywno-liberalni, m.in. związani z dziennikiem „Rzeczpospolita”, jak również środowiska tzw. katolików otwartych, liberalnych katolików i nowej lewicy katolickiej. Dominikanin o. Paweł Gużyński namawiał w mediach społecznościowych do wysyłania listów do abp. Jędraszewskiego z wezwaniem do podania się przez niego do dymisji. Przełożeni o. Gużyńskiego ukarali go za to trzytygodniową pokutą w jednym z klasztorów kontemplacyjnych. Nagranie z homilią hierarchy na kanale Radia Maryja zostało też na kilka dni zablokowane przez serwis YouTube z powodu „szerzenia nienawiści”. Później serwis przywrócił nagranie twierdząc, że podjętą „błędną decyzję”.

Abp. Jędraszewskiego bronił m.in. prezydent Andrzej Duda, który wyrażał przekonanie, że metropolita krakowski mówił o ideologii LGBT a nie o konkretnych ludziach. Tak samo wyjaśniał swoje słowa sam hierarcha. Petycję „Murem za Jędraszewskim” wsparło ponad 43 tys. internautów.t jedynie propaganda.

CZYTAJ TAKŻE: Polscy biskupi przeciwko tzw. Karcie LGBT+

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/pod-krakowska-kuria-odbedzie-sie-wiec-w-obronie-abp-jedraszewskiego-chodzi-o-slowa-o-teczowej-zarazie/

Tags: politique, pologne, église catholique
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments