Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Скала-Подільська. Римо-католицька церква Вознесіння Діви Марії. 2014-2019 + панорамиСкала-Подільська, поселення, яке вперше писемно згадується у 1210 році як Скала-над-Збручем, 1443 року отримало магдебурзьке право, а 1518 року стало центром Скальського староства. З 1939 року - Скала-Подільська, а від 1956 року - селище міського типу.У XV столітті тут було збудовано дерев'яний храм та засновано парафію, а 1719 року споруджено сучасний мурований храм - останнє відлуння готики в Україні, як писав Г. Логвин.

Фундатором спорудження цього храму, який завершили зводити 1719 року, був Валентій Казімеж Межеєвський (Walenty Kazimierz Mierzejewski) гербу Шеліга, скальський староста, закрочимський каштелян, чоловік Агнешки з Лянцкоронських, зять Францішека Станіслава (?—1699).1724 року церкву освятили. В 1852 році відбулася реставрація, під час якої знесли баню над вівтарем. Шпиль дзвіниці був закінчений у 19 столітті. Тоді ж на ній встановили баштовий годинник, а будівлю обнесли потужними оборонними стінами з кутовими вежами. Ці укріплення не збереглися. Дах вкритий черепицею яка збереглася з часів відновлення.  Виготовлялася черепиця в Коломиї сто років назад. У плані храм має форму хреста.

У 1922 році святиню реставрували, а 1924 року повторно освятили. Після Другої світової війни совіти перетворили церкеву на комору. Потім в храмі розмістили магазин, а далі електростанцію, яка так і не запрацювала. Частину веж та мурів знесли в 1945 році, а те що залишилося в 1975-1980 роках. До храму руки не дійшли, забракло часу.погляд з небес


8 січня 1992 року повернений храм знову освятили. На фасаді храму вмуровані меморіальні дошки на честь Тадеуша Костюшка та Адама Міцкевича.

трошкі свіших фоток з неба на замок та панорами


Heritage. Skala-Podilsky castle and palace.Heritage. Skala-Podilsky castle and palace - 3.

Heritage. Skala-Podilsky castle and palace - 2.

Джерела:
http://rkc.in.ua/index.php?&m=k&f=otpbo&p=tpbospud&l=u
https://uk.wikipedia.org/wiki/Костел_Небовзяття_Пресвятої_Діви_Марії_(Скала-Подільська)
https://ua.igotoworld.com/ua/poi_object/68131_uspenskiy-sobor-skala-podolskaya.htm
https://templesua.jimdo.com/костели/скала-подільська/

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Карта Monobank 5375 4141 0522 0577 одержувач - Наталья Рітус. Також відкрит гаманец на PayPal на адресі madmax@studioavtv.com.ua.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки . Спадщина".


https://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/549058.html
Tags: kresy wshodnie, patrimoine architectural, pologne, ukraine, église catholique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments