Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Myśliwce USA przechwyciły dwa rosyjskie bombowce w pobliżu Alaski [+foto]Amerykańskie myśliwce przechwyciły dwa rosyjskie bombowce Tu-95 w międzynarodowej przestrzeni powietrznej u wybrzeży Alaski.

O poderwaniu w powietrze amerykańskich maszyn poinformowało w czwartek Północnoamerykańskie Dowództwo Obrony Powietrznej (North American Aerospace Defense Command, NORAD).

„Dwa myśliwce F-22 i dwa myśliwce CF-18 wspierane przez E-3 Sentry, KC-135 Stratotanker i tankowiec C-130 pozytywnie zidentyfikowały i przechwyciły dwa bombowce Tu-95 wkraczające w ADIZ [strefę identyfikacyjną obrony powietrznej – red.] Alaski i Kanady” – podało amerykańskie dowództwo na Twitterze.

Jak dodano, rosyjskie samoloty pozostawały w międzynarodowej przestrzeni powietrznej i ani przez moment nie naruszyły ​​amerykańskiej lub kanadyjskiej przestrzeni powietrznej.

Jest to drugi znany przypadek przechwycenia rosyjskich samolotów wojskowych u wybrzeży Ameryki Północnej w sierpniu br. Na początku tego miesiąca amerykańskie myśliwce towarzyszyły dwóm rosyjskim samolotom do zwalczania okrętów podwodnych Tu-142, które pojawiły się w strefie identyfikacyjnej obrony powietrznej Alaski.

CZYTAJ TAKŻE: Bombowiec strategiczny USA przeleciał nad Polską po spotkaniu z rosyjskimi myśliwcami [+VIDEO]

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/mysliwce-usa-przechwycily-dwa-rosyjskie-bombowce-w-poblizu-alaski/

Tags: défence, empire du mal, les etats-unis, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments