Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Mosbacher chce witać w Polsce amerykańskich żołnierzyAmbasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher umieściła na Twitterze „zaskakujący” wpis – pisze portal Dorzeczy.pl. Amerykańska dyplomatka zasugerowała w nim, że do Polski mogą przenieść się żołnierze USA stacjonujący w Niemczech. „Chętnie byśmy (ich) powitali” – deklarowała Mosbacher.

Wpis Mosbacher ukazał się na Twitterze w czwartek około południa. Ambasador USA zauważyła w nim, że Polska „w przeciwieństwie do Niemiec” wypełnia natowskie zobowiązanie do przeznaczania 2 proc. PKB na obronność. „Chętnie byśmy powitali w Polsce amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Niemczech”. – dodała Mosbacher.

Przypomnijmy, że podczas wizyty w Białym Domu, prezydent Andrzej Duda podpisał z prezydentem Donaldem Trumpem deklarację, według której USA planują zwiększyć „w najbliższej przyszłości” swoją obecność wojskową w Polsce o około 1000 dodatkowych żołnierzy. Trump nie wykluczył, że mogą oni zostać przeniesieniu do naszego kraju z Niemiec. W Polsce ma też powstać m.in. eskadra dronów MQ-9.

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/mosbacher-chce-witac-w-polsce-amerykanskich-zolnierzy/

Tags: défence, les etats-unis, nato, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments