Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Trump zapowiada przyjazd do Polski. Ruch Narodowy powita go pikietą „Nie dla roszczeń”Prezydent USA zapowiada, że przyjedzie do Polski w związku z obchodami rocznicy wybuchu II WŚ. Ruch Narodowy powita go pikietą przeciwko roszczeniom majątkowym środowisk żydowskich. „Władze RP do tej pory bezpośrednio tego władzom USA nie zakomunikowały” – mówi portalowi Kresy.pl poseł Robert Winnicki.

We wtorek prezydent USA Donald Trump potwierdził, że otrzymał zaproszenie do złożenia wizyty w Polsce w związku z obchodami rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zapowiedział, że przyjedzie do naszego kraju.

– Mamy z Polską bardzo dobre stosunki – oświadczył Trump. – Nie mogę się doczekać [tej wizyty – red.]. Lubię ten naród.

Amerykański prezydent odniósł się też do swojej poprzedniej wizyty z 2017 roku, podczas której wygłosił przemówienie pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego na Pl. Krasińskich w Warszawie. Powiedział, że zostało ono uznane za „wspaniałe”, a on sam uważa, że „Polacy to wspaniali ludzie”.

Przeczytaj: Trump na konferencji z Dudą: mam nadzieję, że Polska będzie mieć wspaniałe relacje z Rosją [+VIDEO]

Wcześniej szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski poinformował, że Trump złoży wizytę w Polsce w dniach 31 sierpnia-2 września br. Ponadto, 1 września weźmie on udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Szef Ruchu Narodowego i jeden z liderów Konfederacji, poseł Robert Winnicki odnosząc się do przyjazdu Trumpa na Twitterze zapowiedział, że narodowcy powitają go w Polsce pikietą dotyczącą tematu bezpodstawnych roszczeń majątkowych środowisk żydowskich.

„Dudzie zabrakło odwagi, by jasno i stanowczo zakomunikować władzom USA: <Polska nie będzie realizować żadnych roszczeń majątkowych środowisk żydowskich>. Dlatego Ruch Narodowy powita Trumpa w Warszawie pikietą #NieDlaRoszczeń. Zapraszamy wszystkich patriotów!” – napisał poseł na Twitterze.

W komentarzu dla portalu Kresy.pl Robert Winnicki szerzej odniósł się do tych zapowiedzi, wyjaśniając, dlaczego taka pikieta jest dziś bardzo potrzebna.

– Zapowiedziana wizyta Donalda Trumpa to okazja, żeby licznie również w Polsce zamanifestować „Nie dla roszczeń” w obecności amerykańskiego prezydenta – powiedział, przypominając, że podobne manifestacje odbywały się wcześniej w Stanach Zjednoczonych.

Przeczytaj: Amerykańskie media: bez rozwiązania kwestii roszczeń żydowskich nie będzie Fortu Trump

– Musimy to zrobić w związku z tym, że niestety, ale władze RP do tej pory w żaden sposób publicznie, bezpośrednio tego władzom amerykańskim nie zakomunikowały. Przypomnę, że ostatnia wizyta prezydenta Dudy w USA była do tego znakomitą okazją – niestety, zmarnowaną. A przecież presja ws. roszczeń ze strony amerykańskiej rośnie. Dlatego, gdy 31 sierpnia Trump przyjedzie do Polski, powitamy go w Warszawie manifestacją pod hasłem „Nie dla roszczeń” – zaznacza poseł.

Przeczytaj: Winnicki o roszczeniach żydowskich: MSZ przyznaje, że na Polskę od lat wywierany jest nacisk ze strony rządów USA i Izraela
Czytaj także: WikiLeaks: w 2009 r. szef PiS zapewniał Amerykanów, że Polska będzie zaspokajać roszczenia żydowskie
Zobacz: Sejm nie zajmie się ustawą anty-447. Kuchciński nie potrafił przeczytać nazwy JUST Act [+VIDEO]

Według stacji RMF FM, w trakcie wizyty amerykańskiego prezydenta mają zostać podpisane umowy gospodarze i wojskowe. Z kolei podczas rozmów mają być poruszane trzy zasadnicze tematy. Pierwszym są sprawy wojskowej. Tu Pałac Prezydencki spodziewa się ustalenia konkretów dotyczących zwiększenia obecności sił USA w Polsce. W przypadku drugiego tematu, czyli energetyki, mają zostać podpisane nowe umowy na dostawy amerykańskiego gazu LNG, ale również ropy. Pojawiły się też informacje, że mają być ustalane konkrety dotyczące budowy w Polsce pierwszej elektrowni jądrowej. Trzecim tematem są wizy dla Polaków udających się do USA. Trwają spekulacje, czy podczas wizyty w Polsce Trump zapowie, że zostaną one zniesione.

https://kresy.pl/wydarzenia/trump-zapowiada-przyjazd-do-polski-ruch-narodowy-powita-go-pikieta-nie-dla-roszczen/

Tags: #NieDlaRoszczeń, #konfederacja, #ruchnarodowy, 2ème guerre mondiale, israël, les etats-unis, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments