Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Dr Kulińska: Polska powinna żądać odszkodowania od Ukrainy za ludobójstwo na KresachNiedziela 11 lipca 1943 roku to apogeum Rzezi Wołyńskiej, podczas której Ukraińcy zamordowali – według różnych szacunków – od 60 do 200 tys. Polaków. 11 lipca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu. Obchody 76. rocznicy ludobójstwa na Polakach dokonanego rękami ich ukraińskich sąsiadów powinny być momentem refleksji dla władz RP w kwestii prowadzonej przez nie proukraińskiej polityki, która doprowadziła tylko i wyłącznie do upokorzenia Polski.

Ofiary ludobójstwa nadal nie zostały godnie pogrzebane, ponieważ Ukraina nie zezwala na ekshumacje. Takie barbarzyństwo jest niepojęte dla cywilizowanych ludzi. Niepojęte jest też barbarzyństwo ukraińskich rezunów, którzy w okrutny sposób przeprowadzili czystkę etniczną pod hasłem „rezania Lachów”. I niepojęte jest, że Ukraińcy czczą dziś tych bestialskich morderców jako swoich bohaterów, a polskie władze nie tylko patrzą na to przez palce, ale wspierają Ukrainę na każdym kroku.

Dr Lucyna Kulińska od wielu lata bada ukraiński nacjonalizm i przestrzega, że proukraińska polityka władz RP to droga donikąd. O tym, czym jest banderyzm i jak absurdalna jest obecna polska polityka wschodnia, dr Kulińska opowiada w rozmowie z Piotrem Szlachtowiczem w telewizji wRealu24. Dr Kulińska mówi też coś, co z pewnością nie przyszło do głowy polskim politykom bezkrytycznie popierającym Ukrainę. Mówi, że Polska powinna zażądać odszkodowania od Ukrainy za ludobójstwo na Kresach! Zważywszy na to, że władze RP udają, iż problemu banderyzmu nie ma, a do tego futrują pieniędzmi państwo ukraińskie, nic nie zapowiada, żeby ta prosta myśl przyszła im do głowy.

https://wprawo.pl/2019/07/11/dr-kulinska-polska-powinna-zadac-odszkodowania-od-ukrainy-za-ludobojstwo-na-kresach-wideo/?fbclid=IwAR1MO6Li8pf5Bu0B0ZAEUPeCeN5znQy0cbNNAS6N5FBV9GkJcOHBy2faf3M
Tags: 2ème guerre mondiale, kresy wshodnie, politique, pologne, racisme et nazisme, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments