Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Turczynow twierdzi, że ukraińskie rakiety mogą zniszczyć rosyjską Flotę CzarnomorskąOłeksandr Turczynow, były sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy twierdzi, że państwo to dysponuje rakietami zdolnymi do zniszczenia Floty Czarnomorskiej.

Turczynow, po obaleniu Wiktora Janukowycza pełniący przez kilka miesięcy obowiązki prezydenta Ukrainy, a od 2014 r. do maja roku bieżącego sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony udzielił wywiadu portalowi Lb.ua. Odniósł się w nim do kwestii efektywnej kontroli jaką Rosjanie mają po aneksji Krymu nad Morzem Czarnym.

„Kompleksowe rozwiązanie tego problemu – kompleks samobieżnych skrzydlatych rakiet „Neptun” stworzony w bardzo krótkim okresie. Nasze skrzydlate rakiety mogą zniszczyć okręty wojenne Federacji Rosyjskiej każdego typu, nie tylko na Morzu Czarnym i Azowskim ale i w portach ich bazowania. A w razie konieczności, w ciągu kilku minut zburzyć most, którym tak chwali się Rosja” – powiedział Turczynow, najwyraźniej odnosząc się do mostu łączącego terytorium Rosji z anektowanym Krymem.

Turczynow odwołał się do konstruowanych przez Ukraińców rakiet „Neptun” choć nie wiadomo, czy są on gotowe do bojowego użycia. Ukraiński minister obrony, Stepan Połtorak deklarował wcześniej, że testy tego nowego uzbrojenia zakończą się w 2019 r. ale na stan bojowy ukraińskiej armii wejdą one dopiero w roku 2020.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/turczynow-twierdzi-ze-ukrainskie-rakiety-moga-zniszczyc-rosyjska-flote-czarnomorska/
Tags: défence, empire du mal, occupation par les russes, ukraine
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments