Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Obywatele hiszpańskiego miasteczka próbowali wkroczyć do ośrodka dla imigrantów [+video]Tłum mieszkańców hiszpańskiego miasteczka El Masnou pojawił się pod gmachem ośrodka dla imigrantów po tym gdy jeden z nich próbował dokonać napaści na tle seksualnym.

Do burzliwego protestu mieszkańców nadmorskiego El Masnou doszło 4 lipca. Ruszyli oni pod gmach znajdującego się w miasteczku ośrodka dla młodocianych imigrantów po tym gdy jeden z jego mieszkańców napastował jedną z miejscowych młodych kobiet w czasie miejskiego festynu, który odbywał się kilka dni wcześniej. W ośrodku zamieszkują głównie młodzi przybysze z Maroka.

Zgromadzeni mieszkańcy El Masnou próbowali dostać się na teren nieruchomości w której mieszkają młodzi imigranci. Powstrzymał ich przed tym oddział regionalnej policji katalońskiej. Doszło do starć w wyniku których pięć osób odniosło obrażenia: czterech protestujących, w tym dwóch nieletnich, a także jeden funkcjonariusz.

Regionalny rząd Katalonii potępił manifestację i poinformował, że wobec jej uczestników wszczęto sześć postępowań karnych. „Domagamy się by sprawiedliwość za zachowanie tego rodzaju została wymierzona z największą siłą, bo nie powinno się ono powtarzać” – portal Catalan News cytuje komunikat katalońskiego rządu.

Minister pracy, spraw społecznych i rodziny, Chakir El Homrani Lesfar, który sam jest potomkiem imigrantów z Maroka, zapowiedział, że podejrzani mogą być oskarżeni nie tylko o „przestępstwa z nienawiści” i dyskryminację, ale również o zakłócanie porządku publicznego, przestępstwa uszkodzenia ciała, groźby karalne. El Chomrani oskarżył o spowodowanie zamieszek „skrajnie prawicową mniejszość” i wezwał obywateli do przeciwstawienia się ich „narracji”. Wzywał też obywateli do „współżycia”.

8 lipca w El Masnou odbyła się manifestacja zwolenników imigracji. Według jej organizatorów, miała być ona protestem przeciw „ksenofobii” i „seksizmowi”. Uczestniczyło w niej około 500 osób. Demonstracja zakończyła się na głównym placu miasteczka, gdzie przemawiający skrytykowali „kryminalizację” młodocianych imigrantów.

W El Masnou działa 50 ośrodków w których mieszkają młodociani imigranci.

Czytaj także: Hiszpania: Migranci szturmują przejście do Ceuty – hiszpańskiej enklawy w Afryce [+VIDEO]

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/obywatele-hiszpanskiego-miasteczka-probowali-wkroczyc-do-osrodka-dla-imigrantow-video/

Tags: espagne, le proche-orient, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments