Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Polacy z Białorusi w BelwederzeNiezwykle ciepłe i wzruszające spotkanie odbyło się 25 czerwca w warszawskim Belwederze. W rezydencji Prezydenta RP Andrzeja Dudy jego małżonka przyjmowała ponad pięćdziesięcioosobową delegację na czele z prezes Andżeliką Borys.

W składzie delegacji , zaproszonej przez Pierwszą Damę do Belwederu, znaleźli się przedstawiciele działających przy Związku Polaków środowisk sybirackich, weteranów Armii Krajowej, harcerstwa, a także jeden z najstarszych na Białorusi zespół artystyczny, propagujący polską kulturę – Polski Zespół „Grodzieńskie Słowiki”, kierowany przez zasłużoną grodzieńską pedagog muzyczną Alicję Binert.

Śpiewa zespół „Grodzieńskie Słowiki”, dyryguje Alicja Binert, akompaniuje wychowanek zespołu, laureat pianistycznych konkursów międzynarodowych Aleksy Pietrow

Część oficjalną spotkania Polaków z Białorusi z Pierwszą Damą RP zainaugurował występ „Grodzieńskich Słowików”, którzy pięknym wykonaniem polskich pieśni patriotycznych wprowadzili obecnych w podniosły, uroczysty nastrój, odpowiadający powadze chwili. Okoliczność tę podkreśliła na samym początku swojego przemówienia do przybyłych do Belwederu Polaków z Białorusi Agata , dziękując artystom za piękną oprawę muzyczną spotkania.

Następnie Pierwsza Dama RP przemówiła do zgromadzonych, szczególnym szacunkiem darząc przybyłych na spotkanie z nią przedstawicieli środowisk Sybiraków i weteranów Armii Krajowej. – Pragnę zapewnić, że Polska nigdy nie zapomni ofiary życia i cierpienia milionów naszych Rodaków, często bezimiennych, którzy pozostali na zawsze na „nieludzkiej ziemi” – mówiła Małżonka Prezydenta.

Cały tekst i więcej zdjęć tutaj.

https://kresy24.pl/polacy-z-bialorusi-w-belwederze-relacja-i-fotoreportaz/

Tags: bélarus, kresy wshodnie, politique, pologne
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments