Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Kościelisko pierwszą podhalańską gminą, która uregulowała zasady umieszczania szyldów reklamowychWładze wiejskiej gminy Kościelisko na Podhalu przyjęły uchwałę, która ogranicza możliwość umieszczania plakatów i banerów reklamowych w przestrzeni publicznej.

18 czerwca zaczęła obowiązywać majowa uchwała rady gminy Kościelisko ustalająca zasady umieszczania szyldów i banerów reklamowych na nieruchomościach, w tym tych, w których prowadzona jest działalność gospodarcza. Każdy właściciel nieruchomości ma prawo do umieszczenia na niej maksymalnie dwóch szyldów o maksymalnej powierzchni 2 metrów kwadratowych każdy, informuje portal Urbnews. Jeden szyld będzie mógł być umieszczany bezpośrednio na budynku, drugi na ogrodzeniu posesji.

Według portalu, Kościeliska są pierwszą gminą na Podhalu, która wprowadziła regulacje w zakresie umieszczania reklam w przestrzeni publicznej i trzecią w cały województwie małopolskim. Wcześniej podobne obostrzenia wprowadzono także w Bochni i Nowym Sączu.

W Kościelisku szyldy w postaci malowanych lub naklejanych treści na szybach witryn będą dopuszczalne tylko na obiektach handlowych i gastronomicznych. Władze zakazały natomiast instalacji telebimów i reklam diodowych. Uregulowano także możliwość ustawiania drogowskazów: słupek nie powinien być wyższy niż 3 m a sama tabliczka w formie strzałki nie powinna być większa niż 85 cm na 25 cm i musi być wykonana z drewna.

Poza terenem zabudowanym umieszczanie stałych reklam zostało całkowicie zabronione.

„Nowe ogrodzenia zabudowań od strony dróg publicznych i wewnętrznych mogą być wykonane wyłącznie z drewna, a do ich zabezpieczania nie wolno stosować farb kryjących strukturę drewna. Zakazano używania elementów z blachy, siarek plastikowych czy poliwęglanu. Ustalono także maksymalną wysokość grodzeń na 180 cm” – napisał Urbnews.

Czytaj także: Biedronka przygotowała film promocyjny w języku ukraińskim [+VIDEO]

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/koscielisko-pierwsza-podhalanska-gmina-ktora-uregulowala-szyldow-reklamowych/

Tags: patrimoine architectural, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments