Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Сhargé d’affaires ambasady USA w Kijowie został ambasador William B. TaylorAmbasador William B. , jako tymczasowy chargé d’affaires, będzie kierował ambasadą na Kijowie w czasie przedterminowych wyborów parlamentarnych i w okresie przejściowym.

W komunikacie ambasady USA przypomniano, że ​​Taylor był już ambasadorem USA na Ukrainie w latach 2006–2009, a także specjalnym koordynatorem Departamentu Stanu na Bliski Wschodzie oraz przedstawicielem USA w tzw. Kwartecie bliskowschodnim. Przed ostatnią nominacją Taylor pełnił funkcję wiceprezesa wykonawczego U.S. Institute of Peace.

„Z niecierpliwością oczekuję objęcia kierownictwa zespołu ambasady USA i rozwijania intensywnych stosunków roboczych z prezydentem Zełenskim i jego zespołem, oraz z innymi ukraińskimi urzędnikami i siłami politycznymi oraz wspierania naszego partnerstwa z organizacjami społecznymi i Ukraińcami” – zadeklarował. „Stany Zjednoczone są nadal głęboko zaangażowane w sukces stabilnej, dostatniej, demokratycznej i wolnej Ukrainy i nadal popieramy suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy” – dodał.

Kristina , która po odwołaniu ambasador Marie kierowała ambasadą USA w Kijowie, została zastępcą Taylora.

https://kresy24.pl/%d1%81harge-daffaires-ambasady-usa-w-kijowie-zostal-ambasador-william-b-taylor/

Tags: les etats-unis, politique, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments