Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Podejrzany o zabójstwo 10-latki z Mrowin zatrzymany

- Okrutny mord na 10-letniej Kristinie z Dolnego Śląska nie ujdzie płazem; mężczyzna podejrzewany o dokonanie tej potwornej zbrodni, został zatrzymany - poinformował prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Zdjęcie ilustracyjne

Według nieoficjalnych informacji PAP mężczyzna pochodzi z okolic miejscowości Mrowiny, gdzie mieszkała dziewczynka. RMF FM wskazuje natomiast, że mężczyzna znał dziewczynkę i był związany z jej rodziną.

Dziewczynka w czwartek około godziny 13 wyszła ze szkoły położonej w centrum wsi Mrowiny. Od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od miejsca, w którym mieszkała. Jej zaginięcie zgłosili rodzice. Tego samego dnia wieczorem, w pobliskim lesie w Imbramowicach spacerująca kobieta natrafiła na jej ciało.

W piątek wieczorem Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusin poinformował, że przyczyną śmierci były rany kłute klatki piersiowej i szyi, a zbrodnia miała podłoże seksualne.

Nad sprawą pracuje zespół prokuratorów oraz wielu policjantów różnych szczebli od Komendy Powiatowej po Komendę Główną. Zbigniew Ziobro podkreślał, że dla polskiej prokuratury i policji to sprawa honorowa. - Dopadniemy go. To kwestia czasu. Nad sprawą pracują najlepsi prokuratorzy i policjanci. Dzięki najnowocześniejszej technice i zaangażowaniu specjalistów udało się zabezpieczyć wiele śladów - mówił minister.

https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/2325902
Tags: pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments