Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Trump uważa, że otoczenie Łukaszenki stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa USADziałania i niektórych członków białoruskiego rządu związane są z łamaniem praw człowieka, represji i korupcji, uważa USA.

przedłużył na kolejny rok wobec białoruskim urzędnikom, poinformował w czwartek 13 czerwca rzecznik Białego Domu.

Dokument skierowany do Kongresu USA został opublikowany na oficjalnej stronie Białego Domu. Czytamy w nim, że ​​środki ograniczające wobec Białorusi ogłoszone 16 czerwca 2006 r. będą obowiązywać po 16 czerwca 2019 r.

Biały Dom podkreśla, że „działania i polityka niektórych członków rządu Białorusi i innych osób nadal stanowią niezwykłe, ekstremalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych”.

Przypomnijmy, że amerykańskie sankcje przeciwko Białorusi zostały nałożone przez prezydenta George’a W. Busha po sfałszowanych wyborach prezydenckich w 2006 roku.

Prezydent podjął wówczas decyzję o min. zamrożeniu rachunków bankowych prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki i dziewięciu innych wysokich rangą urzędników białoruskich, a także zabronił obywatelom amerykańskim zawierania z nimi jakichkolwiek transakcji. Na liście sankcji znalazło się 10 osób, w tym prezydent Aleksander , jego syn Wiktor, odpowiedzialna za fałszowanie kolejnych wyborów na Białorusi szefowa Centralnej Komisji Wyborczej Lidia , Wiktor i Dmitrij . Dwóm ostatnim przypisuje się udział w porwaniach i zabójstwach opozycyjnych polityków.

Przypomnijmy, że w lutym br. UE przedłużyła na kolejny rok embargo na dla , a także sankcje wobec czterech obywateli tego kraju. Z Aleksandra Łukaszenki wprawdzie zdjęto sankcje wizowe, czyli może już wjechać do Europy, ale ci, których podejrzewa o udział w zniknięciu politycznych przeciwników białoruskiego dyktatora – Jurija Zacharenki, Witora Hanczara, Anatolija Krasowskiego i Dmitrija Zawadzkiego, pozostają na „czarnej liście”.

https://kresy24.pl/trump-przedluzyl-sankcje-wobec-bialoruskich-urzednikow/

Tags: bélarus, droits de l'homme, les etats-unis, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments