Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Rada Naczelna Związku Polaków na Białorusi wydała oświadczenie ws. dyskryminacji polskiego szkolnict

Rada Naczelna Związku Polaków na Białorusi wydała oświadczenie ws. dyskryminacji polskiego szkolnictwaDziś w Grodnie obradowała Rada Naczelna Związku Polaków na Białorusi. Jednym z omawianych tematów była rekrutacja do pierwszych klas w szkołach polskich na Białorusi.

Jak informowaliśmy, istnieje uzasadniona obawa, że pomimo obietnicy Przewodniczącego Izby Wyższej białoruskiego parlamentu Michaiła Miasnikowicza danej Marszałkowi Senatu RP Stanisławowi Karczewskiemu, że wszystkie dzieci zostaną przyjętej do klas pierwszych w Grodnie i Wołkowysku,  już po pierwszym dniu rekrutacji, w szkole w Grodnie nie ma miejsc.

O sprawie poinformował na Facebooku Andrzej .

Rada Naczelna Związku Polaków na Białorusi wydała dziś oświadczenie, w którym wyraża oburzenie dyskryminacyjnymi praktykami stosowanymi od 4 lat przez Białorusi wobec szkół polskich.

„Biorąc pod uwagę, że te są jedyną możliwością realizacji przez polskie dzieci swego prawa do edukacji w języku ojczystym domagamy się:

wykonania obietnic złożonych przez władze Białorusi i przyjęcia wszystkich chętnych do klas pierwszych w szkole nr. 36 w Grodnie i szkole nr. 8 w Wołkowysku”.

https://kresy24.pl/rada-naczelna-zwiazku-polakow-na-bialorusi-wydala-oswiadczenie-ws-dyskryminacji-polskiego-szkolnictwa/

Tags: bélarus, kresy wshodnie, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments