Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Likwidacja polsko-ukraińskiego połączenia kolejowegoOd 18 czerwca bieżącego roku pociągi nie będą już kursować na trasie z Polski do Kowla i Zdołbunowa. Spółki kolejowe zdecydowały się na likwidację połączenia.

Koleje Ukraińskie podjęły decyzję o likwidacji połączenia Zdołbunów-Kowel-Chełm, poinformował we wtorek portal Rynek Kolejowy. Informacja została potwierdzona przez Agnieszkę Serbeńską z Zespołu Prasowego PKP Intercity. Przestaną zatem jeździć pociągi nr 751 i 752. Tym samym jedynym połączeniem kolejowym łączącym Polskę z Ukrainą pozostanie nocny pociąg ekspresowy na trasie Warszawa-Kijów.

Według Serbeńskiej połączenie zostało zlikwidowane z inicjatywy Kolei Ukraińskich, które dokonały szerszych cięć w kursach swoich pociągów. Już wcześniej strona ukraińska odgraniczyła połączenie – pociągi przestały kursować w poniedziałki. Już od 11 czerwca połączenie po stronie polskiej było realizowane przez autobusy jeżdżące od granicy do Chełma. W poprzednich latach w okresie wakacyjnym skracano je, wysyłając pociągi tylko między Chełmem a Kowlem. W tym roku zostaje ono całkowicie zlikwidowane. Portal podkreśla, że połączenie Zdołbunów-Kowel-Chełm było jedynym, które przekraczało granicę Polski jadąc szerokim torem.

Czytaj także: Tanie loty na Białoruś? Trwają rozmowy

https://kresy.pl/wydarzenia/gospodarka/likwidacja-polsko-ukrainskiego-polaczenia-kolejowego/
Tags: chemins de fer, pologne, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments