Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Litwa, Łotwa i NATO cieszą się z porozumienia polsko-amerykańskiego o stacjonowaniu wojsk USAMinistrowie spraw zagranicznych Litwy i Łotwy wyrazili zadowolenie z powodu wspólnej deklaracji prezydentów Polski i zakładającej m.in. zwiększenie obecności militarnej w Polsce.

wita z zadowoleniem zapowiedź zwiększenia obecności militarnej USA w Polsce. To widoczna demonstracja transatlantyckich związków i ważny krok przyczyniający się do zwiększenia zdolności odstraszania Sojuszu, wzmocnienia obronności  i przyczyniający się do poprawy bezpieczeństwa wszystkich sojuszników z ” – napisał na portalu społecznościowym minister spraw zagranicznych  Litwy Linas (na zdjęciu).

z zadowoleniem wita Wspólną Deklarację o Współpracy Obronnej w zakresie obecności sił zbrojnych USA na terytorium Polski i zwiększenie amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce. To krok do wzmocnienia zdolności odstraszania całego NATO w regionie i do dalszego rozwoju relacji transatlantyckich” – wtórował mu na  portalu społecznościowym minister spraw zagranicznych Łotwy Edgars (na zdjęciu).

Podobnie napisał sekretarz generalny NATO Jens : „Z zadowoleniem witam dzisiejszą deklarację, że USA zwiększą swoją obecność militarną w Polsce. To pokazuje silne zaangażowanie USA w europejskie i siłę więzi transatlantyckich”.

https://kresy24.pl/litwa-lotwa-i-nato-ciesza-sie-z-porozumienia-polsko-amerykanskiego-o-stacjonowaniu-wojsk-usa/

Tags: défence, les etats-unis, lettonie, lituanie, nato, pologne
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments