Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Rosyjski deputowany martwi się amerykańskimi dronami w Polsce i straszy nowym „kryzysem kubańskim”Były dowódca sił specjalnych Rosji, a obecnie przewodniczący komisji obrony w Dumie, Władimir Szamanow powiedział, że martwi go w podpisanym wczoraj polsko-amerykańskim porozumieniu szczególnie zapowiedź rozmieszczenia w bazach w Polsce amerykańskich dronów MQ-9, które mają możliwość przenoszenia broni nuklearnej.

– Świat stopniowo zbliża się do niebezpiecznego momentu, porównywalnego z „kryzysem karaibskim – powiedział Szamanow używając rosyjskiego określenia kryzysu z 1962 roku znanego na Zachodzie jako „kubański”. Wtedy to w odpowiedzi na rozmieszczenie na Kubie przez ZSRS rakiet z głowicami atomowymi rozpoczęły blokadę Kuby. Świat, wydawało się, stanął na krawędzi III wojny światowej. Ostatecznie doszło do porozumienia, na mocy którego ZSRS wycofała rakiety z głowicami jądrowymi z Kuby, a swoje rakiety z głowicami jądrowymi z Turcji.

– Będziemy zmuszeni użyć adekwatnych środków, i mamy je w naszych arsenałach – zapewnił Szamanow.

- W sytuacji jakiegokolwiek konfliktu, Boże uchowaj, terytorium Polski może stać się oczywistym celem uderzenia odwetowego, jeżeli dojdzie do nagłego ataku na nas – powiedział z kolei Władimir Dżabarow, deputowany Rady Federacji (izby wyższej rosyjskiego parlamentu), przewodniczący komisji do spraw międzynarodowych.

Sam Kreml ani rząd Rosji nie odnosiły się jeszcze bezpośrednio do porozumienia polsko-amerykańskiego. Ale prezydent Rosji Władimir Putin mówił wczoraj, że stosunki rosyjsko-amerykańskie coraz bardzie się pogarszają.

Do spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa z Putinem dojdzie pod koniec tego miesiąca, podczas szczytu G-20 w Tokio.

https://kresy24.pl/rosyjski-deputowany-martwi-sie-amerykanskimi-dronami-w-polsce-i-straszy-nowym-kryzysem-kubanskim/

Tags: défence, empire du mal, les etats-unis, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments