Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Nowa frakcja eurosceptyków w Parlamencie EuropejskimEurodeputowany francuskiego Zgromadzenia Narodowego (RN) Thierry Mariani ogłosił w środę jak będzie nazywać się frakcja współtworzona przez tę partię w Parlamencie Europejskim.

„Tożsamość i Demokracja będzie nazwą naszej grupy w Parlamencie przez te pięć lat” – napisał na Twitterze Mariani. Jego RN jest druga co do wielkości grupą narodową w eurofrakcji. Największą grupę stanowią politycy włoskiej antyimigracyjnej i eurosceptycznej Ligi. Dlatego to właśnie Włoch Marco Zanni zostanie szefem frakcji Identity and Democracy. Jego zastępcą będzie Francuz Nicolas Bay.

ID ma izbie 73 miejsc. Obok deputowanych francuskiego RN i włoskiej Ligi, we frakcji znajdą się między innymi także członkowie Alternatywy dla Niemiec (AfD), Austriackiej Partii Wolności (FPO). AFD w poprzedniej kadencji zasiadała w innej frakcji niż francuscy narodowcy i austriaccy wolnościowcy. Do ID nie dołączyli natomiast Brytyjczycy z Partii Brexitu.

Łącznie we frakcji znajdą się reprezentanci 9 państw. Zgromadzi ona zdecydowanych przeciwników unijnych instytucji, domagających się większej roli państw narodowych. Partie uszeregowane w ID są też zdecydowanie przeciwne nielegalnej imigracji.

„Europa musi być zbudowana na bazie państwa narodowych” – zadeklarował już Zanni – „Próba budowania europejskiego superpaństwa nie dała żadnej wartości dodatkowej”.

Czytaj także: Macron utworzy frakcję z euroliberałami ale bez przymiotnika liberalny w nazwie

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/nowa-frakcja-eurosceptykow-w-parlamencie-europejskim/

Tags: allemagne, france, italie, politique, union européenne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments