Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

W Moskwie ruszył proces Polaka oskarżonego o szpiegostwoProces Polaka oskarżonego o szpiegostwo toczy się w Moskwie za zamkniętymi drzwiami, a sprawa ma status tajnej. Grozi mu do 20 lat więzienia.

W poniedziałek przed Moskiewskim Sądem Miejskim rozpoczęła się rozpoczął się proces obywatela Polski, oskarżonego o szpiegostwo. Rosyjskie media agencyjne podają, że nazywa się on Marian Radzajewski.

Służba prasowa sądu poinformowała, że proces Polaka toczy się za zamkniętymi drzwiami, a sprawa ma status tajnej. Jeśli sąd uzna go za winnego, grozi mu od 12 do 20 lat więzienia. Część rosyjskich mediów podaje, że w dostępnych powszechnie źródłach rosyjskich nie ma żadnych informacji na temat Radzajewskiego i jego związków z Rosją.

W marcu br. prezydent Rosji Władimir Putin biorąc udział w posiedzeniu kolegium Federalnej Służby Bezpieczeństwa powiedział, że w ubiegłym roku służby specjalne Federacji Rosyjskiej przerwały działalność prawie 600 zagranicznych oficerów wywiadu i agentów.

Zdaniem Putina obecnie, „może nawet bardziej niż wcześniej”, zagraniczne wywiady próbują wpływać na procesy zachodzące w Rosji. „Dlatego praca [FSB] powinna być efektywna, codzienna i oparta na współczesnych metodach” – doradzał Putin.

Czytaj także: Rosja: estoński biznesmen skazany na 12 lat kolonii karnej za szpiegostwo

https://kresy.pl/wydarzenia/w-moskwie-ruszyl-proces-polaka-oskarzonego-o-szpiegostwo/

Tags: empire du mal, police politique en russie, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments