Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Wspólne oświadczenie Polski, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Szwecji w sprawie Mołdawii

Wspólne oświadczenie Polski, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Szwecji w sprawie wydarzeń w Mołdawii, , , i wydały wspólne oświadczenie w sprawie trwającego kryzysu konstytucyjnego w Republice Mołdawii” – poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie.

„Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Polska i Szwecja z dużą uwagą przyglądają się niedawnym wydarzeniom w Republice Mołdawii. W następstwie wyborów parlamentarnych, utworzona w sposób demokratyczny większość parlamentarna podjęła istotne decyzje, w tym dotyczące powołania rządu. Wobec trwającego kryzysu konstytucyjnego, postrzegamy i wspieramy parlament Republiki Mołdawii jako reprezentację narodu mołdawskiego i najlepsze miejsce do prowadzenia debaty w zakresie wszystkich – w tym wzbudzających kontrowersje – kwestii politycznych.” – czytamy w oświadczeniu.

Rządy tych krajów wezwały jednocześnie do zachowania spokoju i umiarkowania. „Na wszystkich stronach ciąży odpowiedzialność za rozwiązanie obecnego kryzysu konstytucyjnego w sposób pokojowy” – podkreślono.

https://kresy24.pl/wspolne-oswiadczenie-polski-wielkiej-brytanii-francji-niemiec-i-szwecji-w-sprawie-wydarzen-w-moldawii/

Tags: allemagne, france, politique, pologne, roumanie et moldavie, royaume-uni, suède
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments