Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Indie: Ofiary śmiertelne po starciach zwolenników partii politycznychW starciach między zwolennikami różnych partii do jakich doszło w Indiach zginęły 4 osoby a kolejnych 18 zostało rannych.

Do walki  z użyciem broni palnej doszło w sobotę w indyjskim regionie Bengal Zachodni. Starli się zwolennicy Indyjskiej Partii Ludowej (BJP), która niedawno zdecydowanie wygrała wybory parlamentarne oraz działacze lokalnej partii Trinamool. Telewizja Al Jazeera cytuje wypowiedź lidera regionalnych struktur tej partii Sayantana Basu, który twierdzi, że to jej działacze zostali zaatakowani.

Według niego działacze BJP maszerowali z flagami i przyklejali plakaty swojej partii. Grupa członków konkurencyjnej organizacji próbowała im odebrać flagi, doszło to kłótni. Jeden  ze zwolenników Trinamool wyciągnął pistolet i oddał strzał do rywala z bliskiej odległości, zabijając go.

Jednak minister stanowy Jyotipriyo Mullick, wywodzący się właśnie z tej partii regionalnej, mówi o sytuacji w której to jej działacz został pojmany przez zwolenników BJP, a gdy próbował im uciec, został zastrzelony. Łącznie w starciach do jakich doszło między członkami i sympatykami tych dwóch partii zginęły 4 osoby, a 18 zostało rannych.

Bengal Zachodni jest prowincją, w której często dochodzi do brutalnych starć na tle polityczny. W czasie tegorocznej kampanii wyborczej BJP prowadziła na terenie stanu intensywną agitację. Przyniosło to partii rządzącej sukces bo uzyskała w regionie aż 18 mandatów, podczas gdy w 2014 r. zdobyła w Bengalu Zachodnim tylko 2 mandaty. Jednocześnie według przywódców Trinamoolu zaogniła relacje polityczne. Już w zeszłym miesiącu podpalony został samochód działacza tej partii. Także w maju doszło już do zastrzelenia aktywisty BJP.

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/indie-ofiary-smiertelne-po-starciach-zwolennikow-partii-politycznych/

Tags: inde, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments