Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Okręty amerykański i rosyjski prawie zderzyły się na Morzu FilipińskimZe strony amerykańskiej i rosyjskiej dochodzą sprzeczne oświadczenia, co się właściwie stało. Wiadomo tylko, że było niebezpiecznie.

podała, że rosyjski niszczyciel prawie zderzył się z jednym z amerykańskich krążowników na Morzu Filipińskim. Amerykańska nazwała zachowanie Rosjan „niebezpiecznym i nieprofesjonalnym”.

Oba okręty są wyposażone w pociski sterowane.

– Podczas operowania na Morzu Filipińskim, rosyjski niszczyciel typu Udałoj I DD 572 zrobił niebezpieczny manewr przeciwko USS „Chancellorsville” – oświadczył rzecznik amerykańskiej 7. Floty Clayton Doss.

Z kolei służba prasowa rosyjskiej Floty Pacyficznej wcześniej oświadczyła, że USS” Chancellorsville „niespodziewanie zmienił kurs i przeciął w przepłynął w odległości 50 metrów przed rosyjskim okrętem „Admirał Winogradow” przystosowanym do zwalczania łodzi podwodnych”.

Doss nazwał rosyjskie twierdzenia „propagandą”. Dodał, że to rosyjski niszczyciel przepłynął w odległości 15-30 koło od „Chancellorsville”

3 dni temu amerykańska marynarka (6. Flota) podała, że rosyjski samolot bojowy Su-35 3 razy „niebezpiecznie przechwycił” amerykański samolot zwiadowczy US P-8A Poseidon nad Morzem Śródziemnym, w międzynarodowej przestrzeni powietrznej.

https://kresy24.pl/okrety-amerykanski-i-rosyjski-prawie-zderzyly-sie-na-morzu-filipinskim/

Tags: défence, empire du mal, les etats-unis, philippines, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments