Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Gruzin-domniemany zabójca z Łodzi jest już w Polsce. Wysłano po niego wojskową CASĘ [+video]Mamuka K., Gruzin podejrzany o brutalne zabójstwo 28-letniej Polki w Łodzi, został wydany polskim władzom przez Ukrainę. We wtorek zabrał go z Kijowa samolot CASA polskich Sił Powietrznych.

Jak pisaliśmy, obywatel Gruzji Mamuka K. podejrzany o zabójstwo 28-letniej Pauliny z Łodzi w październiku ub. roku, zbiegł na Ukrainę i tam został zatrzymany na podstawie międzynarodowego listu gończego. Przez ostatnie kilka miesięcy trwały procedury jego ekstradycji, wstrzymane czasowo przez złożenie przez Gruzina wniosku o przyznanie mu azylu na Ukrainie. W poniedziałek kijowska prokuratura poinformowała, że ostatecznie sąd apelacyjny w Kijowie zdecydował o jego wydaniu Polsce. Nie przeszkodziła temu nawet nieudana próba samobójstwa lub samookaleczenia na sali sądu przez Mamukę K.

Według Polsatu we wtorek około godziny 16. Gruzin został przetransportowany do Polski w specjalnym konwoju przez wojskową CASĘ. Z lotniska został on zabrany do aresztu. Na zdjęciach i nagraniach opublikowanych zarówno przez ukraińską jak i polską policję widać przekazanie domniemanego zabójcy polskim funkcjonariuszom na lotnisku na Ukrainie oraz jego transport do Polski. Jak podała polska Policja, Mamuka K. był dzisiaj agresywny i stawiał opór ukraińskim policjantom. Transportowano go skutego w specjalnym kasku na głowie.

Polska policja podziękowała na Twitterze stronie ukraińskiej za udział w schwytaniu domniemanego zabójcy. „Wzorowa współpraca polsko-ukraińska Policji i Prokuratury” – stwierdzono.  Polscy śledczy napisali, że sprowadzenie do Polski Mamuki K. było „sprawą honorową”.

Jak pisaliśmy, zaginięcie i morderstwo Pauliny D. w Łodzi było jednym z głośniejszych tematów w mediach. Po raz ostatni była widziana w sobotę 20. października 2018 roku około godziny 8:00 w towarzystwie nieznanego mężczyzny. Nieoficjalnie informowano, że wcześniej była widziana w gronie kilku Gruzinów. Według ustaleń prokuratury kobieta została zabita w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Żeromskiego w Łodzi, gdzie mieścił się hostel, w którym mieszkali imigranci zarobkowi z Gruzji. Jak ustalono, do morderstwa doszło w godzinach przedpołudniowych 20 października. Zwłoki znaleziono pięć dni później. Podejrzanym o to zabójstwo jest Mamuka K.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/gruzin-domniemany-zabojca-z-lodzi-jest-juz-w-polsce-wyslano-po-niego-wojskowa-case-video/

Tags: #поліція, géorgie, politique, pologne, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments