Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Operacja specjalna polskiego CBA i ukraińskiego NABU. Dwie osoby zatrzymane na gorącym uczynkuAgenci z rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego () przy współpracy z Narodowym Biurem Antykorupcyjnym Ukrainy () zatrzymali na gorącym uczynku, podczas przyjmowania , dwie osoby z Polski i Ukrainy. Jak czytamy w komunikacie , mężczyźni powoływali się na wpływy w organach celno-skarbowych i służbach granicznych zarówno Polski jak i Ukrainy. Zatrzymani w zamian za łapówki mieli załatwiać import i eksport towarów o znacznej wartości bez ewidencji podczas kontroli granicznej.

„Operacja specjalna miała na celu zweryfikowanie przestępczej działalności ww. osób. W finale zatrzymani mieli przemycić towar wart 1 200 000 złotych. Za „pomoc” zażądali 80 tysięcy złotych łapówki. Podczas operacji specjalnej wzięli 10 tysięcy, pozostała część korzyści majątkowej miała do nich trafić po zrealizowaniu całości przedsięwzięcia.” – informuje rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

Mężczyźni trafili do Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Z informacji przekazanych przez CBA wynika, że sprawa jest rozwojowa.

„CBA informuje, że polskie prawo przewiduje możliwość skorzystania z tzw. klauzuli wyłączającej odpowiedzialność karną w sytuacji, gdy osoba zawiadomi organ powołany do ścigania przed tym, jak ten wejdzie w posiadanie wiedzy na temat przestępstwa korupcyjnego i dobrowolnie wyjaśni szczegóły oraz wszelkie okoliczności jego dokonania. CBA zwraca się zatem do osób, które mogły być uwikłane w korupcję i wręczyły korzyść majątkową, czy też osobistą o dobrowolne zgłoszenie się do delegatury CBA w Rzeszowie.” – czytamy dalej w komunikacie.

https://kresy24.pl/operacja-specjalna-polskiego-cba-i-ukrainskiego-nabu-dwie-osoby-zatrzymane-na-goracym-uczynku/

Tags: politique, pologne, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments