Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Minister spraw zagranicznych Hiszpanii nazwał Rosję „starym wrogiem”

Minister spraw zagranicznych Hiszpanii nazwał Rosję „starym wrogiem”. MSZ w Moskwie wzywa hiszpańskiego ambasadora :)Josep Borrell (na zdjęciu), minister spraw zagranicznych w lewicowym hiszpańskim rządzie i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, w rozmowie z gazetą „El Periodico” o wyzwaniach dla Europy powiedział m.in.: „, nasz stary wróg, znowu mówi – oto jestem, i powraca jako zagrożenie, a Chiny także przedstawiają się jako rywal”. Dodał, że jednocześnie największy sojusznik opuszcza Europę sugerując, że chodzi o USA Donalda Trumpa.

W reakcji rosyjskie MSZ wezwało ambasadora Hiszpanii w Moskwie. Ministerstwo oświadczyło, że wypowiedź Borrella „niszczy relacje między Hiszpanią i Rosją, jednoczesne postrzeganie stosunków bilateralnych jako przyjaznych, opartych na partnerstwie i korzystnych dla obu stron”.

Hiszpańskie MSZ skrytykowało jednak Rosję.

„Reakcja Rosji jest zaskakująco negatywna. Uważamy, że przesadzają, interpretując w kontekście stosunków dwustronnych pewne refleksje na temat globalnej geopolytki z europejskiej perspektywy” – oświadczyło MSZ w Madrycie.

https://kresy24.pl/minister-spraw-zagranicznych-hiszpanii-nazwal-rosje-starym-wrogiem-msz-w-moskwie-wzywa-hiszpanskiego-ambasadora/

Tags: empire du mal, espagne, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments