Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

W Wilnie zatrzymany szef Sputnik LitwaMarat Kasem, redaktor naczelny Sputnika , został zatrzymany we wtorek na lotnisku w Wilnie, poinformowała agencja . Kasem to obywatel Łotwy mieszkający w Moskwie. Według rosyjskiej agencji, żurnalista przyjechał do stolicy Litwy w celach służbowych, ale nie pozwolono mu opuścić lotniska.

„Zostałem zatrzymany jako osoba stanowiąca zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Mam do kraju na 5 lat”, cytuje słowa Kasema agencja RIA.

Jak poinformował rzecznik Państwowej Służby Ochrony Granic Giedrius Mišutis, Kasem znajduje się na liście osób objętych zakazem wjazdu na Litwę. Mišutis dodał, że redaktor kupił nowe bilety lotnicze i w najbliższym czasie odleci do Rygi.

Litewski wywiad w ubiegłym roku informował, że agencja Sputnik jest jednym z narzędzi rosyjskiej polityki informacyjnej na Litwie. Według VSD portal ten dąży do zwiększania wpływów Rosji w litewskiej przestrzeni informacyjnej, rozpowszechniania nastrojów antyzachodnich, formowania przychylnej Kremlowi opinii publicznej.

Komentując zatrzymanie Kasema, redaktor naczelna Sputnika Margarita Simonian powiedziała; „Jakie zagrożenie dla bezpieczeństwa może stanowić człowiek, który zajmuje się wyłącznie dziennikarstwem, Bóg jeden wie i litewska władza”.

https://kresy24.pl/w-wilnie-zatrzymany-szef-sputnik-litwa/

Tags: empire du mal, lettonie, lituanie, police politique en russie, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments