Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Kto w Polsce wojuje z Panem Bogiem, ten przegrywa. Wywołani do tablicy Polacy powiedzieli "nie"

Kto w Polsce wojuje z Panem Bogiem, ten przegrywa. Wywołani do tablicy Polacy powiedzieli "nie", broniąc swojego dziedzictwaWraz ze spływaniem kolejnych wyników porażka Koalicji Europejskiej coraz bardziej wygląda na klęskę, i to wręcz spektakularną. Na tyle spektakularną, że obecna formuła działania opozycji może stanąć pod znakiem zapytania. I to zarówno w odniesieniu do kształtu instytucjonalnego (trwanie KE), jak i programowego (ostry kurs na lewo).

Formacja zbudowana przez Grzegorza Schetynę rzuciła wszystko na jedną szalę. Także w sferze światopoglądowej, dotyczącej wartości. Nie było jeszcze przecież w Polsce kampanii, w czasie której jedna z dwóch głównych sił politycznych podjęła tak otwarcie walkę z duchowym, religijnym i narodowym dziedzictwem Polski i Polaków. Nie było jeszcze kampanii, w której tak mocno stawiano by na przełamanie cywilizacyjne. To była wręcz główna oś kampanii opozycji, rozpisana na wiele głosów i pojedynczych akcji (profanacje, nakręcanie antykościelnej atmosfery, głośny film, zapowiedzi zmian w prawie, promowanie LGBT). Nawet w czasie ciszy wyborczej nie oszczędzono katolikom potwornego szyderstwa z Najświętszego Sakramantu.

Ta niezwykle agresywna wojna z Panem Bogiem miała przynieść nie tylko przełamanie polityczne, ale także zmianę cywilizacyjno-kulturową; taką, która na zawsze zmieniłaby krajobraz polityczny, i która na bardzo długo zepchnęłaby prawicę do roli głębokiej opozycji. Wielu sądziło, że to rzeczywiście działa, i że Polskę już za chwilę czeka los Irlandii i Hiszpanii. To przekonanie z kolei nakręcało opozycję, także tę nie wprost polityczną, do pokręcania tempa rewolucji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ależ zmiana! PKW podała wyniki przeliczone z 90,03 proc. obwodowych komisji wyborczych! PiS deklasuje rywali! Konfederacja bez mandatu. SPRAWDŹ

Ale Polska to Polska. Wojna z Matką Boską Częstochowską, szyderstwa z Najświętszego Sakramentu przyniosła Koalicji Europejskiej gorzką klęskę, być może grzebiąc jakiekolwiek szanse opozycji na jesienne zwycięstwo. Wywołani do tablicy Polacy powiedzieli „nie”, broniąc swojego dziedzictwa. Bo u źródeł zwycięstwa Zjednoczonej Prawicy leży właśnie przekonanie, że zagrożone są same fundamenty. To one pchnęły do urn miliony ludzi, którzy w normalnych warunkach pewnie zostałyby w domu.

Sfrustrowana opozycja nie porzuci szybko tej ścieżki, nie zrezygnuje teraz, z dnia na dzień, z walki z Kościołem i z Panem Bogiem. Ale w końcu i tam pojawi się refleksja, że ambitne plany zapateryzacji Polski trzeba odłożyć przynajmniej na kilka lat, a może nawet na dekadę. Madonna z Jasnej Góry znów pokazała swoją moc. Nieprzypadkowo właśnie w Dniu Matki.

Dlatego 26 maja to był tak ważny dzień.

autor: Jacek Karnowski

https://wpolityce.pl/polityka/448337-kto-w-polsce-wojuje-z-panem-bogiem-ten-przegrywa?fbclid=IwAR2QotWYrkhbN8rK5PFI_62o7-hlBqSUetjWv_Bnx5NnGW66Pq2AWBzCKmM
Tags: incrédulité et blasphème, politique, pologne, église catholique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments