Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Włochy: Liga Salviniego zdecydowanie wygrywa w wyborach do PE – podają badania exit pollsZgodnie z badaniami exit polls Liga, partia wicepremiera Włoch Matteo Salviniego, wygrała wybory europejskie. O 9 proc. wyprzedziła swojego rządowego koalicjanta, Ruch Pięciu Gwiazd.

Ugrupowanie Salviniego uzyskało aż 31,21 proc. głosów, co przełożyło się na 25 mandatów. Drugie miejsce zajął Ruch Pięciu Gwiazd z poparciem 22,66 proc. poparcia (19 mandatów). Kolejni byli: Partia Demokratyczna 21,54 proc. (18 mandatów), partia „Naprzód Włochy!” 9,25 proc. (7 mandatów) oraz Bracia Włosi 5,46 proc. (4 mandaty).

Po ogłoszeniu wyników sondażu exit polls wicepremier Salvini opublikował na Twitterze swoje zdjęcie z kartką z napisem: „pierwsza partia we Włoszech, dziękuję”.

O wysokim poparciu dla Ligi pisaliśmy już wcześniej. Partię wicepremiera Matteo Salviniego wskazało w sondażu SVG aż 31% zdecydowanych oddać swoje głosy w wyborach do Parlamentu Europejskiego Włochów. W porównaniu do poprzedniego sondażu tej pracowni poparcie dla Ligi wzrosło o jeden punkt procentowy. Liga należy w PE do frakcji Europa Wolności i Demokracji (ENF) wraz z Francuzami wybranymi z listy Frontu Narodowego, członkami Wolnościowej Partii Austrii (FPO), holenderskiej Partii Wolności (PVV), dwoma deputowanymi, którzy dostali się z listy polskiego Kongresu Nowej Prawicy, przedstawicielem Interesu Flamandzkiego (VB) i Brytyjką, która weszła do izby z ramienia Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP).

PRZECZYTAJ TAKŻE: Francja: Zjednoczenie Narodowe Le Pen wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/wlochy-liga-salviniego-zdecydowanie-wygrywa-w-wyborach-do-pe-podaja-badania-exit-polls/
Tags: italie, politique, union européenne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments