Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Francja: historyczny rekord frekwencji w wyborach do PEPodczas wyborów do Parlamentu Europejskiego we Francji frekwencja w południe wyniosła 19,3 proc., co oznacza wzrost z 15,7 proc. w 2014 roku. Jest to historyczny rekord.

Siedem państw członkowskich UE głosowało już wcześniej, a wstępne wyniki zostaną opublikowane pod koniec niedzieli, po tym jak reszta państw Unii weźmie udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Partie eurosceptyczne, sprzeciwiające się coraz głębszej integracji europejskiej, mają szanse na zdobycie aż jednej trzeciej miejsc w 751-osobowym zgromadzeniu w Strasburgu

Francja jest lustrzanym odbiciem bitwy w całej Europie.

Macron nazwał wybory „najważniejszymi od 1979 roku, ponieważ Unia stoi w obliczu ryzyka ze strony nacjonalistów pragnących podzielić blok”. Te słowa padły w kontekście antyrządowych protestów tak zwanych „żółtych kamizelek”, które przetoczyły się przez Francję.

„Macron ponownie ośmiela się rzucać nam wyzwanie. Weźmy go za słowo – 26 maja rzućmy mu wyzwanie przy urnach do głosowania!” –

powiedziała w piątek liderka narodowo – konserwatywnego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen.

Dla Macrona Le Pen reprezentuje „trąd nacjonalizmu, który zjada UE od wewnątrz.”

O walce o głosy między Macronem, a Le Pen pisaliśmy wcześniej na naszym portalu. Opublikowaliśmy wówczas sondaż, który wskazywał na zwycięstwo Zjednoczenia Narodowego w wyborach do Parlamentu Europejskiego we Francji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Przeciek wyników wyborów na Słowacji – zwycięstwo liberałów , radykalni nacjonaliści trzecią siłą.
PRZECZYTAJ TAKŻE: We Francji rośnie liczba profanacji w kościołach.

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/francja-historyczny-rekord-frekwencji-w-wyborach-do-pe/

Tags: france, politique, union européenne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments