Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Wybuch bomby na deptaku w Lyonie [+foto]Trzynaście osób zostało rannych w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego na deptaku handlowym w Lyonie we Francji. Bombę podrzucił mężczyzna przejeżdżający na rowerze.

Do wybuchu pakunku zawierającego metalowe elementy takie jak gwoździe i śruby doszło około godziny 17.30 w centrum Lyonu na ulicy Wiktora Hugo będącej deptakiem zamkniętym dla ruchu kołowego. Kamery monitoringu nagrały mężczyznę, który przejeżdżając na rowerze podrzucił pakunek. Jest on poszukiwany przez policję. Ma mieć około 30-35 lat, był zakapturzony i miał założone ciemne okulary. Eksplozja nastąpiła naprzeciw piekarni na rogu dwóch licznie odwiedzanych ulic.

Francuskie media cytują pracownika recepcji z pobliskiego hotelu, mówiącego, że nastąpił „ogłuszający wybuch”. „Widziałem, jak ludzie biegają w panice i słyszałem kilka krzyków” – powiedział ten człowiek stacji BFMTV.

Policja zakwalifikowała zdarzenie jako atak terrorystyczny. Początkowo podawano, że rannych zostało osiem osób, w tym ośmioletnia dziewczynka, później liczba ofiar wzrosła do 13. Dwie osoby mają być w poważnym stanie.

Teren wokół miejsca ataku został ogrodzony przez policję i ewakuowany. Na miejscu pracują ekipy dochodzeniowe.

Francuski minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner nakazał zwiększenie środków bezpieczeństwa w miejscach publicznych i podczas ważnych wydarzeń.

CZYTAJ TAKŻE: Strasburg: zamach terrorystyczny w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego [+VIDEO/16+]

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/wybuch-bomby-na-deptaku-w-lyonie-foto/

Tags: #lyon, france, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments