Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Zełenski dostał zaproszenie do PolskiRP Jacek przekazał zaproszenie do złożenia wizyty w Polsce zaprzysiężonemu 20 maja prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu. Polski minister reprezentował nasz kraj w Kijowie na ceremonii inauguracyjnej.

Jak poinformował resort dyplomacji, na marginesie uroczystej inauguracji odbyła się rozmowa nowego prezydenta z szefem polskiego MSZ Jackiem Czaputowiczem, w której uczestniczył także RP na Ukrainie Bartosz .

Spotkanie dotyczyło perspektyw rozwoju współpracy dwustronnej, zarówno gospodarczej, społecznej jak i w zakresie dialogu historycznego. Rozmówcy podkreślili też korzyści płynące z inicjatyw Partnerstwa Wschodniego i Trójmorza. Minister Czaputowicz zapewnił prezydenta Zelenskiego o poparciu Polski dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w granicach uznanych przez oraz przekazał gratulacje od prezydenta Andrzeja Dudy i zaproszenie do złożenia wizyty w Polsce.

Po spotkaniu Czaputowicz przekazał mediom, że wśród tematów rozmowy były m.in. kwestie różnic w podejściu do historii między Polską a Ukrainą. Nowy miał też zadeklarować, że przyjedzie do Polski, gdy już ustali swój kalendarz polityczny.

W Kijowie szef polskiej dyplomacji spotkał się także z ustępującym szefem ukraińskiego MSZ Pavlem Klimkinem, któremu podziękował za dotychczasową współpracę i wzmacnianie stosunków bilateralnych w ostatnich latach.

https://kresy24.pl/zelenski-dostal-zaproszenie-do-polski/

Tags: politique, pologne, ukraine
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments