Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Wiceszef MSZ Izraela oskarża Morawieckiego o antysemityzmWiceminister spraw zagranicznych Izraela Cippi Chotoweli oskarżyła premiera Mateusza Morawieckiego o antysemityzm. Szef polskiego rządu powiedział na konwencji PiS w Łodzi, że gdyby zostałby zamieniony kat i ofiara, to byłoby to "pośmiertnym zwycięstwem Hitlera". Według Chotowell była to niedopuszczalna wypowiedź.

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi premier Morawiecki odniósł się do roszczeń wynikających z amerykańskiej ustawy 447 przyznającej Departamentowi Stanu prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holokaustu, a także – co najważniejsze – udzielenia im pomocy w odzyskaniu żydowskich majątków bezdziedzicznych.

– Jeżeli ktoś mówi, że Polska ma komukolwiek wypłacić jakiekolwiek odszkodowania, to mówimy: nie ma naszej zgody na to. Nie ma naszej zgody i nie będzie. Tak długo nie będzie, jak długo będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość. Bo gdyby kiedykolwiek do tego doszło szanowni państwo, do tej strasznej niesprawiedliwości, gdyby zostałby zamieniony kat i ofiara, urągałoby to jakimkolwiek zasadom prawa międzynarodowego, ale byłoby to również pośmiertnym zwycięstwem Hitlera i dlatego nigdy na to nie pozwolimy – oświadczył premier Morawiecki.

Wiceminister spraw zagranicznych Izraela Cippi Chotoweli w telewizji Channel 13 News oskarżyła Mateusza Morawieckiego o antysemityzm w związku ze stwierdzeniem, że wypłacenie restytucji ofiarom Holokaustu bez odszkodowania dla Polski od Niemców byłoby "jak zwycięstwo Hitlera".https://dorzeczy.pl/kraj/103246/wiceszef-msz-izraela-oskarza-morawieckiego-o-antysemityzm.html?fbclid=IwAR16-fcDHUfT3zaL8RoI6TwXQcj4aiVmWVBI0Qwz6h3QLjQdSpWsoGIFdYw
Tags: 2ème guerre mondiale, antipolonisme, israël, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments