Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Grybauskaitė nie planuje kariery w BrukseliKończąca drugą kadencję Dalia Grybauskaitė nie rozważa na razie możliwości zajmowania unijnych stanowisk.

„Moim planem jest obecnie zakończenie kadencji i przekazanie wszystkich prac. Tyle.” – powiedziała dziennikarzom Grybauskaitė, cytowana przez portal zw.lt.

Zagraniczna prasa wymienia litewską prezydent jako potencjalną kandydatkę na stanowisko szefa Rady Europejskiej, które obecnie piastuje Donald Tusk.

W opinii ekspertów Grybauskaitė ma bogate doświadczenie, gdyż wcześniej była urzędniczką unijnych organów. Szanse Grybauskaitė zmniejsza natomiast jej zdecydowanie agresywna polityka wobec Rosji.

,,Ponadto nie ma on związku z żadną partią polityczną, a Litwa i Polska należą do tego samego regionu Europy Środkowej” – zauważają publicyści.

Europejscy przywódcy rozpoczną rozmowy na temat szefów instytucji Unii Europejskiej wkrótce po wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się  między 23 a 26 maja 2019 roku, a w Polsce – w niedzielę 26 maja.

https://kresy24.pl/grybauskaite-nie-planuje-kariery-w-brukseli/

Tags: lituanie, politique, union européenne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments