Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

W tym roku defilada na Święto Wojska Polskiego przemaszeruje w KatowicachGłówne obchody Święta Wojska Polskiego, obchodzonego w rocznicę warszawskiego zwycięstwa na bolszewikami, w roku bieżącym odbędą się w Katowicach.

Przeprowadzenie corocznej defilady Wojska Polskiego w Katowicach zapowiedział w środę minister obrony Mariusz Błaszczak, który gościł w tym mieście. „Rok 2019 został uznany przez Sejm RP rokiem Powstań Śląskich. Zdecydowałem o tym, aby tegoroczne Święto Wojska Polskiego odbyło się w Katowicach, żeby defilada Wojska Polskiego 15 sierpnia tego roku miała miejsce właśnie w Katowicach ze względu na doniosłość wydarzenia sprzed stu lat” – słowa Błaszczaka cytuje TVS.

Bardzo serdecznie panu ministrowi i pani europoseł dziękuję za tę inicjatywę – bardzo ważną, bo podkreślającą jaką rangę, jakie znaczenie Śląsk ma dla Polski” odpowiedział ministrowi Błaszczakowi, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. W sierpniu tego roku żołnierze będą obchodzić nie tylko rocznicę zwycięstwa nad bolszewikami w bitwie warszawskiej, ale też setną rocznicę wybuchu pierwszego powstania śląskiego.

Błaszczak gościł na Śląsku by spotkać się z dowództwem i żołnierzami 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Po spotkaniu z żołnierzami 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej minister złożył wieniec przed Pomnikiem Powstańców Śląskich.

W sobotę  w centrum miasta odbył się piknik militarny. Na Placu Sejmu Śląskiego oraz Placu Chrobrego żołnierze Wojska Polskiego rozstawili swój sprzęt, między innym kołowy transporter opancerzony „Rosomak” oraz czołgi T-34 i PT 91 Twardy.

Czytaj także: Skandaliczna uchwała opolskiego Sejmiku – powstańców śląskich zrównano z członkami niemieckich bojówek

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/w-tym-roku-defilada-na-swieto-wojska-polskiego-przemaszeruje-w-katowicach/

Tags: défence, empire du mal, occupation par les russes, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments